31℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

Inteligentní lidé ponocují, jsou nepořádní a používají vulgarity, říká studie. Patříte mezi ně?

Možná se někdy sami sebe ptáte, jestli patříte mezi ty inteligentnější. Nějaký obecný test na to není. Můžete ale porovnat, jestli jste dost „inteligentní“ podle nejnovějších průzkumů.

Reklama

Zdá se, že o naší inteligenci může rozhodovat do velké míry naše chování. Jestli býváte vzhůru dlouho do noci a máte obrovský nepořádek v bytě, ukazuje to podle vědců na vaši vysokou inteligenci. A jestli navíc používáte často vulgarity a sprostě nadáváte, je to dalším znakem, že budete mít patrně něco v hlavě. Inteligentní lidé totiž nadávají v jednom kuse. Nedokážou totiž kvůli inteligenci rozeznat, kdy už je použití nadávek nevhodné.

Manželky vysokých mužů jsou šťastnější, tvrdí experti. Čím je to způsobeno?

Nadávky tak nejsou znakem nižší inteligence, jak se doposud mělo zato. Naopak, podle jednoho z průzkumů potřebuje člověk na to, aby použil větší množství nadávek, šikovnost ve vyjadřování a bohatou slovní zásobu.

Noční sovy

O tom, že jsou lidé, kteří zůstávají vzhůru dlouho do noci, kreativnější, toho již bylo napsáno mnoho. Nicméně inteligentní lidé jsou nočními sovami snad od útlého dětství. Většina lidí s vyšším IQ je nastavená tak, že nedokážou jít spát v normálních nočních hodinách – dokonce ty děti, které jsou vzhůru už od malička, bývají později v životě víc inteligentní než ty, které chodí spát brzo.

Není to nic zvláštního. Inteligentní lidé mívají totiž hlavu přeplněnou myšlenkami, přemýšlí nad vším možným a usnout jen tak nedokážou. Věc k přemýšlení si najdou vždycky, i když se ostatní uložili už dávno do postele.

Organizovaný chaos

Další věc je nepořádek. Tam, kde to vypadá jako naprostý chaos, tam vidí člověk inteligentní nějaký řád. Ovšem nevypadá to úplně jako naklizený stůl. Stůl inteligentního člověka je většinou plný nejrůznějších věcí. Možná jste už slyšeli o tvůrčím nepořádku. A právě nepořádek na pracovním stole jim dává klid v duši, aby mohli na něčem pracovat. Mají totiž schopnost vidět pod povrch chaosu… A inspiruje je to k tvůrčí náladě.

Známe ty nejchytřejší zvířata. Jejich inteligence nám může být inspirací

Neuspořádané a neorganizované prostředí je pro tvůrčí, inteligentní lidi místem, kde mohou vlastně utéct z mezí konvenčního myšlení. I běžné věci se tak jeví v úplně novém světle, což je může inspirovat. Pro přihlížejícího to však vždy bude vypadat jako naprostý chaos. Není tedy divu, že se s takovým člověkem špatně žije. Je ale důležité v tomto ohledu říct, že nepořádek nemá nic společného s čistotou, či leností. Každý inteligentní člověk, který má doma nepořádek, vezme do ruky koště, nebo vysavač, když je to potřeba, případně umyje nádobí.

Jste inteligentní, ale nepochopení

Jestli do tohoto vzorce chování zapadáte, pak je jasné, že budete okolím často nepochopeni. Ať už z důvodu nepořádku nebo proto, že zůstáváte dlouho do noci vzhůru. Ale nezoufejte, snad žádný génius svojí doby nebyl pochopen. A když k tomu ještě nadáváte, není divu, že vás okolí má za totální podivíny. Je však velmi pravděpodobné, že jste výjimeční lidé s nadprůměrnou inteligencí.

Zdroj: healthy-holistic-living.com

Před 60 minutami
Pilotní průkaz získala jako 16. žena na světě, jako první žena přeletěla Atlantik a chtěla...
Před 2 hodinami
Dnešní moderní a elektronická doba takříkajíc upozadila způsob fotografování a zpracování fotek, jak si to...
Včera, 17:30
V protektorátu Čechy a Morava nebylo nenáviděnějšího nacisty než Karla Hermanna Franka. To on stál...
Včera, 17:09
Pražský magistrát stále hledá místo pro umístění Slovanské epopeje. V současné době prověřuje prostory, které...
Včera, 16:00
Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi...
Včera, 14:00
Zákolany u Kladna jsou u starší generace neodmyslitelně spjaty s dělnickým hnutím. Ladislav Zápotocký –...
Včera, 11:30
Což je záliba pro kapitána dopravního letadla trochu neobvyklá. Robert „Bob“ Pearson ovšem miluje létání...
Včera, 11:03
Kouzelné Jižní Čechy patří k nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Tato dvě místa nedaleko Českých Budějovic...
Včera, 10:24
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 10:00
Na zahrádce všechno kvete a bují. Za pár týdnů budeme sklízet například první rajčata. Aktuálně...
Reklama