35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Jak přimět lidi dělat to, co chcete? Naučte se psychologické triky

Chcete od někoho získat informace, vyhnout se konfliktu nebo jednoduše někoho přinutit, aby udělal to, co si přejete? Naučíme vás jednoduché psychologické triky, které můžete využít ve svém každodenním životě.

Reklama

Komu by se nelíbilo, kdyby druzí udělali vždy vše podle jeho představ. Klíčem k tomu je kompromis. Nepochybně víte, jak funguje princip smlouvání. Zatímco obchodník navrhne cenu příliš vysokou, kupující nabídne cenu nízkou. Ani jeden nepočítá s tím, že by druhý na jeho cenu přistoupil, a tak přichází na řadu smlouvání, kdy se ve výsledku shodnou na ceně, se kterou jsou spokojeni oba dva. Pokud tedy chcete, aby druhý člověk udělal to, co si přejete, žádejte po něm nejdříve mnohem víc než ve skutečnosti požadujete.

Nestíháte? Máme recept, jak zpomalit čas

Jak vyzrát nad naštvaným člověkem?

Určitě už jste se dostali do situace, kdy jste museli být v jedné místnosti s ne zrovna dobře naladěným člověkem. Pokud se například chystáte na pracovní poradu a jste připraveni na pěkně ostrou konfrontaci s kolegou, máme pro vás jednoduchý trik. Pokud možno si sedněte vedle něj. Až na vás bude chtít dotyčný promluvit, bude se k vám muset celým tělem otočit a podívat se vám zblízka do očí. U většiny lidí to vyvolá nepříjemný stav, až pocit viny. V takovém případě pak na vás bude kolega daleko mírnější, a nebo bude dokonce mlčet.

Smějete se hodně? Děláte dobře. Máme 6 důkazů o prospěšnosti smíchu

Jak vzbudit sympatie v cizím člověku?

Pokud se dostanete do situace, kdy nutně potřebujete vzbudit sympatie v cizím člověku, postupujte následovně: při podání ruky se ujistěte, že je vaše dlaň teplá. V podvědomí člověka pak budete více sympatičtí, než kdybyste měli dlaň studenou. Při dalším kontaktu se potom snažte lehce kopírovat jeho pohyby a postoj. Také vnímejte ústní projev partnera. Pokud mluví pomalu a tiše, přizpůsobte mu tempo i hlasitost své řeči. Všechny tyto věci v člověku vzbudí další sympatie a pocit, že jste na stejné vlně.

Máte starosti? Poradíme vám, jak si nedělat starosti se starostmi

Jak zjistit od někoho více informací?

Dalším užitečným psychologickým trikem je přimět někoho, aby vám prozradil více informací. Takového člověka se stačí na něco zeptat, a pokud vám odpoví jenom částečně, dívejte se mu do očí a nic neříkejte. Lidé v takové situaci znejistí a začnou mluvit.

Pesimista je optimista s životní praxí. Nejlepší citáty slavných osobností o pesimistech

Jak zařídit, aby vám někdo vzal tašku?

Pokud chcete, aby vám kamarád pomohl vzít těžkou tašku, máte dvě možnosti. Buď ho poprosit a doufat, že vám pomůže, nebo na něj použít jednoduchý psychologický trik. Stačí, když budete na onu osobu neustále mluvit a během hovoru jí tašku podáte. Většina lidí si ji od vás bez přemýšlení vezme.

Spolehlivý budíček i terapeut. Známe 8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku

Jak si prorazit cestu davem?

Ať už spěcháte na autobus nebo jdete po přeplněné ulici, určitě byste v tuto chvíli ocenili, kdyby vám všichni lidé šli z cesty. Pomoci vám může tento trik: při chůzi se upřeně dívejte do směru, kterým chcete jít a sledujte, jak se vám cestička začne pomalu uvolňovat. Je to z toho důvodu, že v místech, kde prochází větší množství lidí, se chodci většinou dívají do očí dalších lidí, aby zjistili, kterým směrem se chystají vydat, aby se mu vyhnuli.

Před 17 minutami
Došlo k tomu v bitvě u Brodů, jedna z největších tankových bitev v dějinách, která...
Před 1 hodinou
Vynálezem pana Guntenberga problémy spisovatelů, malířů, o hudebnících ani nemluvě, s reprodukcemi jejich uměleckých děl...
Před 2 hodinami
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Před 2 hodinami
Má za sebou desítky let v českých i slovenských divadlech, spolupráci s vynikajícími umělci, jeho...
Před 3 hodinami
Všichni známe přirovnání „je chytrý“ nebo „je mazaný jako liška“. Jak to ale s onou...
Včera, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Včera, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Včera, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Včera, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Včera, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Včera, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Reklama