Jak srovnat tělo i ducha? Chce to pořádnou vzpruhu

Leden je nejlepším obdobím, jak jít fakt opravdu do sebe. Možností je několik. Začtěte se do našeho článku a vezměte si pro jistotu k ruce diář. Povíme si něco o tom, kterak srovnat ducha a mysl a pořádně se nastartovat na celý rok.

Už staří Římané věděli, že duše nemůže být spokojená bez spokojeného těla, a že tělo nemůže být spokojené bez spokojené duše, říká se tomu kalokaghatia. Zásadní je sednou si a zamyslet se nad tím, co ve svém životě potřebujeme vylepšit, a co by nám v cestě za zlepšením dokázalo pomoci. Cest je vždy několik a je zapotřebí vybrat si tu správnou, takovou, která je jako šitá na míru našim potřebám. Takže si vezměte papír a na ten si napište souhrn všeho, co je potřeba dát do pořádku, nebo vylepšit.

Až budete mít seznam všech těchto záležitostí, tak si vezměte diář a rozplánujte si k těmto cílům postupné kroky, kterými k nim dojdete. Nepřehánějte to, nic nemůže být hned.

Antidepresivní čočka jako zabiják nachlazení. Uzdraví a zahřeje

Kromě toho nezapomínejte na to, že za každou takovou věc je zapotřebí také odměna. Pokud se vám tedy za první měsíc hubnutí podaří dát dolu dvě kila, která máte v dílčím kroku, odměňte se za to nějakou dobrotou, nebo něčím, co jste si chtěli koupit.

A takto to udělejte u všech dílčích cílů, které máte stanoveny.

Rozvoj duše

To, aby duše byla spokojená má několik předpokladů. Člověk nesmí dělat jenom to, co se musí. Tedy nesmí se zabývat pouze tím, že se musí do práce, že se musíte postarat o domácnost, uklidit a udělat s dětmi úkoly. Myslete na sebe.

Naplánujte si posezení s kamarádkami, dny, které budete mít jen pro sebe, dny, kdy půjdete na masáže nebo na kosmetiku a také nějakou dovolenou, která bude přesně podle vašich představ a na které si pořádně odpočinete.

Co je dobré vědět, když vybíráte cvičení pro děti

Věnujte se umění

Umění je záležitost, která je pro nás důležitá. Proč by se jinak už od mateřské školy člověk zabýval zpěvem, kreslením nebo tělocvikem. Ano, i tělocvik je jakási forma umění, ke které potřebujeme také trochu talentu.

Nemusíte nutně do galerie. Vezměte si papír a pastelky nebo tempery a kreslete si, malujte, zpívejte, věnujte se činnostem, které vás od školy míjely.

FOTO: Cvičení

Cvičení - břichoCvičení - břichoCvičení - cvičeníCvičení - cvičeníCvičení - cvičení
Další fotky
Cvičení - cvičení

Pohyb

Rozplánujte si, kolikrát týdně se budete věnovat kterému pohybu. Nejsnazší je chůze a věřte, že 45minutová procházka každý den dělá zázraky. Také můžete zkusit začít s během. Pokud se stydíte, choďte běhat ráno nebo večer.

Porozhlédněte se po fitness centrech, najděte si nějaké pěkné cvičení, třeba jógu nebo pilates. Začněte tam alespoň jednou týdně chodit, tělo bude šťastné a s trochou štěstí si ve fitku najdete třeba také nové přátelé.

Včera, 21:29
Bezpečnostní rada státu nedoporučuje občanům České republiky kvůli šíření nového koronaviru cesty do italských regionů...
1989, Berlín, pád komunismu
Včera, 17:30
Původem korejský zakladatel nového náboženského hnutí nazvaného příznačně „Církev sjednocení“ Son-mjong Mun (25. 2. 1920 - 3....
Včera, 17:01
O narkolepsii promluvili pro noviny Ze zdravotnictví přední čeští neurologové, prof. Soňa Nevšímalová, a prof....
Včera, 16:00
Spánkovou paralýzu pravděpodobně zažila většina z nás. Někdo to popisuje jako nejhorší zážitek, který se...
Včera, 14:00
Kriminálník, zloděj a recidivista, s policejními záznamy a bohatým trestním rejstříkem. Nemrava, který svými příběhy...
Včera, 13:11
Usíná za chůze, dokonce i při plavání. Šestnáctiletý Jaroslav z Červené Řečice na Pelhřimovsku trpí...
Včera, 11:30
Zig Ziglar. Americký spisovatel a motivační řečník. Významný člověk, jenž ovlivnil svými myšlenkami mnoho lidí...
Včera, 10:00
Josef Slavík se narodil v Jincích 26. března 1806. Již od útlého věku projevoval svůj...
Včera, 08:00
Na začátku 17. století Evropu sužuje neúroda, hladomor a nemoci včetně moru. Situace je horší...
24.2.2020
Povídání o pejskovi a kočičce. Nádherná, dětská knížka, které bylo nedávno neuvěřitelných devadesát let. Takže...
Reklama