Jako z hororu: dům, ve kterém se nedočká rána žádný návštěvník

18.10.2021
Jaroslav Svoboda

Země bývalého Sovětského svazu jsou tajemnými místy doslova posety. Některé záhadné úkazu jsou vysvětleny zvýšenou radiací, jiné pak přírodními podmínkami rozlehlých stepí. Jak ale vysvětlit dům, ve kterém začali umírat všichni lidé ještě před jeho dostavěním?

Oblasti běloruského venkova s sebou přináší mnoho legend a pověstí. Jen málokteré jsou ale tak děsivé a k tomu navíc pravdivé jako ta z městečka Gorodky na okraji Voložinského okresu. Příběh opuštěného nedostavěného domu, ve kterém se nedočká rána žádný nocležník, děsí široké okolí.

Pamatujete tyto kreslené filmy? Nejlepší pětice z východního bloku

Tento dům s údajnými duchy není tak starý jako mnoho jiných budov se svými legendami. Dům totiž dokonce nestačili jeho majitelé ani dostavět, protože nepříjemnosti s domkem je začaly pronásledovat ještě dříve, než se stačili usadit. V rodině, která dostala pozemek na stavbu domku, začali totiž tragicky umírat všichni muži, jeden po druhém. Stavení tak zůstalo zanedlouho absolutně vybydlené.

Co za záhadou vězí? Říká se, že pod domem se nachází hroby polských vojáků, kteří byli zabiti v sovětsko-polské válce na počátku dvacátých let minulého století. Sovětské úřady původní hřbitov zničily a půdu přenechaly k další výstavbě novým osadníkům.

Místní obyvatelé jsou si jisti, že duchové mrtvých vojáků nenechají nikoho, aby strávil noc v prázdném domě a jak dokládají příběhy návštěvníků, nezvané hosty přivedou k naprostému šílenství.

Zdroj: RIANepřehlédněte