24℃
Dnes je 17. srpen , svátek má Petra

Jakou barvu si obléknout na pohovor? Jen jedna skutečně funguje

Možná si lámete hlavu nad tím, co si vzít na sebe na pracovní pohovor, abyste co nejlépe zapůsobili. Ať se jedná o vaši vysněnou pozici nebo jen nezávaznou schůzku, s touhle barvou zabodujete.

Reklama

Psychologie barev je známá odpradávna. Zelená vzbuzuje relaxaci, klid, červená zase aktivitu, nadšení, drive, ale může působit velmi útočně, provokativně. Fialová zase působí mysticky. Růžová pohádkově, snově. Oranžová se často dává do jídelen, aby podpořila chuť k jídlu. Inu. Na každého sice mohou barvy působit jinak, ale podvědomě hrají důležitou roli.

Kabelky a batohy v zimních barvách. To je nová kolekce Kipling

A právě toho chcete zřejmě využít ve svůj prospěch, když se chystáte na pohovor. Takže u jaké barvy zůstat?! Jestli sáhnete po černé, pak věřte, že vzbudíte velký pocit důvěry a budete působit seriózně. Zároveň je to barva přitažlivosti mezi dvěma osobami. Černá může na někoho působit ponuře, avšak je symbolem solidnosti – to je způsob, kterým působí na lidskou psychiku.

Alespoň to říká studie britského módního řetězce New Look, jejíž autoři se dotazovali 1000 lidí. A právě černá dopadla ze všech barev nejlépe, co se týče probuzení důvěry. Díky tomu pak podvědomě lidé považují osobu v černém za důvěryhodnou, vážnou a solidní.

Barva očí o vás prozradí víc než si myslíte. Jakou máte vy?

A jaké další barvy vzbudí podobný pocit?! Jednoznačně červená – i přestože je velmi provokativní – a modrá. Teprve až za těmito barvami se umístily bílá barva a pak všechny další. A pozor. Pokud jde třeba o první schůzku, muži na ženách červenou přímo milují. To ale neplatí naopak. Ženy dají daleko víc přednost černé. Z toho vyplývá, že muži by se i na pohovorech měli rozhodně držet černé varianty. Ženy pak černou také nic nezkazí, mohou ale přidat bez obav prvky červené.

Ale těžko šlápnete vedle, když si oblečete mimo černé nebo červené ještě třeba modrou nebo bílou. A kterým barvám se naopak vyhnout? Rozhodně hnědé, oranžové a růžové. Kromě toho, že je totiž růžová roztomilá nebo pohádková, přesto vyvolává dojem nižší inteligence. Dalo by se říct, že psychologie barev platí jak pro pracovní pohovor, tak třeba pro osobní schůzku.

Před 1 hodinou
Dnes začnu trochu morbidněji. To, že nedostatek kyslíku má vliv na mužskou erekci a následnou...
Před 3 hodinami
Už se vás někdy dotklo, když například ostatní zapomněli na vaše narozeniny nebo jste nebyli...
Dnes, 14:00
Došlo k ní 17. – 18. srpne 1435, kdy na husity v jižních Čechách zle...
Dnes, 11:30
Televizní seriály z nemocničního prostředí jsou a byly vždy divácky oblíbené. Ať už se jedná...
Dnes, 10:00
Absurdita totalitních režimů nutně vede k stejně absurdním osudům jeho obyvatel. Marie Švermová, manželka prominentního...
Dnes, 08:00
Zdravý životní styl, pohyb, hubnutí, to jsou slova, která někdy vyslovil každý z nás. Dennodenně je...
Včera, 18:27
Kvilda, Filipova Huť a Modrava a potom ještě osada Březník, pár stezek a už jsme...
Včera, 17:30
Zamilovat se do toho nesprávného bývá problém, i když jde „jen“ o člověka. Když se...
Včera, 16:00
Tento příspěvek bude o českém králi Václavovi IV. Neděste se, nebude to žádný historický exkurz...
Včera, 14:00
Jmenoval se Takidžiró Óniši, narodil se 2. června 1891 a získal přezdívku „otec kamikaze“. Jenže...
Reklama