25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Jarní úklid nábytku: Které kousky nechat a co vyhodit?

Úklid po zimě patří mezi méně oblíbené činnosti. Nablýskané podlahy a nábytek vonící čistotou však stojí za trochu námahy. Které kousky nemilosrdně vyhodit a co doplnit nového?

Reklama

Čeho se zbavit?

1. Otlučené skříňky
Pokud delší dobu chodíte kolem skříněk a komod s otlučenými rohy, dejte jim sbohem. Se starými kousky se těžko loučí, ale v rámci velkého úklidu to jde lépe. Nejprve se porozhlédněte po nové skříňce a představte si, jak by se u vás doma vyjímala. Díky tomuto triku se rozloučíte s otlučeným nábytkem snáze.

2. Rozvrzané křeslo
Strávili jste zimu zachumlaní v dece na křesle s knihou a hrnkem čaje v ruce? Pak může být poničené nebo prosezené. Udělejte v rámci jarního úklidu změnu a pořiďte si nové. Nejedná se o velkou investici a váš domov rázem získá novou jiskru.

3. Vybledlý koberec
Dřevěné podlahy, dlaždičky i koberce na první pohled prozradí, jak se o ně staráte. Pokud podlahu zdobí kobereček, kterému chybí kdysi jasné barvy, nastal pravý čas na výměnu. Opět krásná proměna za pár korun.

4. Počmáraný stůl
Každý rodič to zná. Malé děti v nestřeženém okamžiku pomalují fixami všechno, co jim přijde pod ruku. Nejvíce to bývá znát na jídelním stole. Pokud už máte děti odrostlé a jejich malůvky stále zdobí desku stolu, nahraďte ho novým.

5. Stará sedací souprava
Máte domácího mazlíčka, který rád odpočívá na sedačce? Zkuste ji vyčistit prostředkem vhodným na textilie nebo kůži. Fleky stále drží? Zkuste pořídit nový potah, nebo si rovnou vyhlédnout novou soupravu. Tu pak ihned vybavte speciálním potahem nebo na něj rozložte deku. Váš zvířecí miláček bude moci sedačku bez obav používat, aniž by nový nábytek zničil.

FOTO: Jarní úklid nábytku: Které kousky nechat

Jarní úklid nábytku: Které kousky nechat - loznice nabytekJarní úklid nábytku: Které kousky nechat - komoda nabytek

Co nového pořídit?

1. Komoda
Už nemáte dostatek úložného prostoru? Pomůže oblíbená komoda. Uložíte do ní kuchyňské nádobí, ložní prádlo, dětské oblečení i knížky a učebnice. Projděte si byt a zamyslete se, kam byste novou komodu mohli umístit. Podle toho vyberte typ, velikost a barvu. Hledejte i nevyužité prostory, kam by komoda dobře zapadla, např. rohy místností.

2. Postel
Pravidelnou obměnu si zaslouží i vaše postel. Už po několika málo letech dochází k opotřebení roštu, čela i matrace. Doporučenou dobou užívání matrace je 7 let. Zainvestujte do svého zdraví a dopřejte si kvalitní a nerušený spánek.

3. Povlečení
Postel měnit nepotřebujete? Dopřejte jí alespoň nový kabátek ve formě kvalitního povlečení. Slaďte ho buď do svěžích jarních barev, nebo zůstaňte při zemi a zvolte neutrální přírodní barvy. Je jen na vás, zda dáte přednost bavlně, krepu, saténu nebo mikrovláknu.

4. Obrazy
Perfektně uklizený domov si zaslouží stylové doplňky. Zdi můžete ozdobit novými obrázky nebo plakáty. Uvidíte, jak jediný obraz dokáže v mžiku změnit vzhled celého pokoje.

5. Stojan na květiny
Co jiného by mělo vnést jaro do bytu než živé rostliny? Ozdobte jimi okenní parapety, police nebo stůl. Pokud nemáte volné místo, pořiďte speciální stojan na květiny. Oživí prostor vedle okna i rohy místností.

Už víte, čím při úklidu začněte? S úsměvem do toho a půl je hotovo.

PR

Včera, 18:09
Chtěli byste se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou? Tak přijďte...
Včera, 17:30
Skrývají se ve vás znaky geniality? Na to nikdy nepřijdete, když se budete vymlouvat na...
Včera, 16:00
Jeho jméno, Josif Iremašvili, je dnes prakticky neznámé. Proslavil se však knihou nazvanou „Stalin a...
Fototiskárny
Včera, 14:22
Vadí vám, že své fotografie máte pouze ve složkách v počítači, kde o nich snadno...
Včera, 14:00
Tento zářivý drahokam nalezneme na jarní obloze hned zvečera. Je nepřehlédnutelný. Nejjasnější hvězda severní oblohy,...
Včera, 11:30
Pionýr a chození do pionýra. Kdo z dnešních řekněme čtyřicátníků a starších by si nato...
Včera, 10:33
Ve Středočeském kraji je na rizikových místech zakázáno rozdělávat oheň. Zákaz platí do odvolání, týká...
Včera, 10:00
Želvušky jsou jedny z nejfascinujících tvorů na planetě. Nejen díky své schopnosti přežít za všech...
Včera, 08:00
Různými alergiemi trpí u nás přes dva a půl miionu lidí. Například každé třetí české...
23.4.2019
Letecká společnost American Airlines přijala svou první letušku s Downovým syndromem. Shantell je sedmnáct let...
Reklama