• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Jelen ukradl myslivci kulovnici!

  30.8.2022
  Doris Drienová

  Policisté jsou občas přivoláni k tak bizarním případům, že i našim strážcům zákona, kteří jsou zvyklí na ledasco, zůstává rozum stát. K jednomu takovému případu došlo i v jižních Čechách – jeden starší myslivec zde policii ohlásil, že jeho zbraň odcizil jelen.

  Podle Jiřího Matznera, mluvčího jihočeské policie, se občas stává, že dojde ke ztrátě zbraně – například když si majitel svou zbraň odloží na střechu auta a s ním pak odjede. Podle zákona o zbraních a střelivu se taková ztráta musí oznámit na policii, která poté po zbrani vyhlásí pátrání. A tímto způsobem se roku 2020 k jihočeským policistům dostalo i hlášení o odcizení opakovací kulovnice ráže 22 Hornet. Pachatel ale nebyl neznámý, záškodníkem byl jelen, který se během honu postavil myslivcům na odpor.

  Jak k celé kuriózní historce došlo? Policie ČR na svých stránkách k tomuto bizarnímu příběhu uvedla vysvětlení: „Několik myslivců postupovalo lesem, v jednom okamžiku pes vyplašil jelena. Ten se zvedl a vyřítil se přímo proti myslivci. Proběhl kolem něho a parohem mu roztrhl levý rukáv bundy. Kulovnice, kterou měl myslivec zavěšenou, naštěstí bez nábojů a zásobníku, na levé ruce, se svezla jelenovi na paroží a i s jelenem zmizela. Kolega myslivec, jelena stále se zavěšenou zbraní na paroží, viděl následně asi o kilometr dál. Myslivci samozřejmě prohledali les, ale zbraň nenašli.“

  Policie dodává, že v případě, kdy někdo nalezne cizí zbraň, má povinnost ji odevzdat na nejbližší policejní stanici nebo nález oznámit na telefonní lince 158.

  Myslivcům tak na dlouhou dobu nezbývalo než doufat, že se z chrabrého a ozbrojeného jelena do dalšího honu nestane jelení Jánošík – vůdce odboje proti jejich zeleným kabátkům. Na závěr nutno dodat, že tento příběh měl šťastný konec, tedy alespoň z pohledu myslivců. Ztracená zbraň se po čase přeci jen objevila.

  Konec pátrání. Myslivec našel kulovnici, kterou odnesl jelen

  Zdroj: Policie ČR  Nepřehlédněte