22℃
Dnes je 19. květen , svátek má Ivo

Čtrnáct starostů podepsalo v Říčanech memorandum za dostavbu Pražského okruhu

Starostové středočeských obcí a některých pražských městských částí podepsali v Říčanech Memorandum za dostavbu Pražského okruhu. Na memorandu je podpis čtrnácti starostů.

Reklama

Ti napříč politickým spektrem požadují co nejrychlejší dostavbu jihovýchodní části okruhu mezi dálnicí D1 a Štěrboholskou spojkou a především ukončení další diskuze ke změnám trasy v dané oblasti. „Je to nekonečný příběh, kde se stále objevují nové a nové vlny sporů a překvapení,“ řekl na setkání starosta Říčan Vladimír Kořen s tím, že „jsou starostové, kteří vnímají výstavbu okruhu jako ohrožení a hledají nové varianty. Jsou ale také starostové, kteří nechtějí přihlížet, jak jsou obyvatelé jejich obcí obětí nekončících diskuzí. V Říčanech doprava kvůli neexistujícímu okruhu každý den kolabuje, ohrožuje nás, škodí…. Debaty musí jednou skončit.“

Starostové upozornili na škody, které vznikají nedokončením výstavby obyvatelům i městům. Každodenní tranzit desítek tisíců automobilů v ulicích měst přináší nejen dopravní komplikace, ale i výrazným způsobem snižuje bezpečnost. Opakovaně proto žádají stát a jím zřízené instituce, aby v co nejrychlejších termínech zajistil zpracování a schválení všech potřebných stanovisek a povolení tak, aby výstavba chybějící části Pražského okruhu mohla být zahájena nejpozději v roce 2020.

Zastupitelé požadují, aby byl letos dokončen proces posouzení vlivu na životní prostředí a v průběhu příštího roku bylo dopracováno a schváleno územní řízení. Vydání územního rozhodnutí do poloviny roku 2018 považují za hraniční pro rozhodnutí o případných náhradách za škody, které souvisejí s nedokončením části 511 SOKP. Ty doposud nebyly právně vymáhány v očekávání brzkého dořešení celé situace.

Memorandum bylo odesláno na Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy, Středočeský kraj, Magistrát hlavního města Prahy a Ředitelství silnic a dálnic.

Dnes, 11:00
V Uhříněvsi na setkání u skateparku si nejen děti, ale i další účastníci všech věkových kategorií...
17.5.2019
Město Říčany začalo v Kuří s přestavbou 110 let staré obecné školy na mateřskou školu....
16.5.2019
Hygienická stanice hlavního města Prahy už má připravený plán kontrol zaměřený na kvalitu přírodních koupacích...
16.5.2019
Před plánovanou rekonstrukcí rybníka Rozpakov rybáři udělali výlov 9000 kusů kaprů a dalších ryb. Nádrž...
15.5.2019
Obličej zahleděný do displeje chytrého telefonu nebo tabletu, to je trend rozšířený mezi teenagery, dětmi...
15.5.2019
Z Týnce nad Sázavou a Jílového jezdí do Prahy nově 12 nových kloubových autobusů. Jejich...
15.5.2019
Už v sobotu 18. června bude Černokostelecký pivovar pořádat prohlídky unikátních prostor a technologického zařízení. Hlavním...
9.5.2019
Z tramvajových tratí z Prahy do Středočeského kraje se v současnosti připravuje pouze trať z...
7.5.2019
Dlouho plánované rozšíření hřbitova v Hostivaři by mohlo začít letos, ovšem jen za předpokladu, že...
7.5.2019
Dolní Břežany pokračují v hledání dobrovolníků pro bezpečné převádění školáků. Nabízejí i finanční odměnu.
Reklama