Divadlo Na Jezerce bude hrát na místech, která kdysi patřila Československu. „Shylock“ míří na předpojatost vůči židům

Další fotky

Už koncem března vyrazí soubor Divadla Na Jezerce napříč Evropou reprezentovat českou kulturu. Letošní mezinárodní zájezdy nuselské scény míří do Belgie, Rakouska, na Slovensko a na Ukrajinu.

Již v sobotu 17. března představilo divadlo hru Shylock autora Marka Leinera-Younga v ukrajinském Užhorodu jako součást týdne české a slovenské kultury.

„Vzhledem ke 100. výročí vzniku naší země zahájíme zahraniční zájezdy právě v místech, která kdysi k Československu patřila. Do Užhorodu jsme zavítali s česko-slovenskou inscenací Shylock, která míří proti antisemitismu a lidské hlouposti,“ říká principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

V dubnu se pak na Milana Kňažka jako Shylocka mohou těšit diváci v Bruselu. Byla to právě postava Shylocka, za níž získal Milan Kňažko před dvěma lety Cenu Thálie.

V květnu do Vídně a pak na Slovensko

Soubor divadla zamíří už tradičně i do Vídně. „Divadlo Na Jezerce je tu jako doma. A to nejen kvůli architektuře. Vídeňský guláš nebo řízek, hovězí špička s křenem, vídeňské párky nebo vídeňská káva v pražské – totiž vídeňské kavárně,“ říká Jan Hrušínský. A tohle všechno si ve městě u Dunaje vychutnají herci z inscenace Poslední aristokratka, kteří ji tu hrají ve středu 16. května 2018.

FOTO: Divadlo Na Jezerce bude cestovat

Divadlo Na Jezerce bude cestovat - DEDICOVE 25 1 2016 DivadloNaJezerce foto IvanKahun (1)Divadlo Na Jezerce bude cestovat - Divadlo Na JezerceDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Divadlo Na Jezerce_Dedicove_Miroslav Etzler Denisa Pfauserova_foto Ivan KahunDivadlo Na Jezerce bude cestovat - DNJ-UzJeTadyZas!-HLAVNIFOTKY-UZJETADYZASDivadloNaJezerceABA4073Divadlo Na Jezerce bude cestovat - HLAVNIFOTKY–UZ_JE_TADY_ZAS_DivadloNaJezerce_Kristyna_Hrusinska
Další fotky
Divadlo Na Jezerce bude cestovat - Jan Hrusinsky a RudolfHrusinsky Divadlo Na Jezerce archiv_DNJDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Je úchvatná Jitka Sedlackova Divadlo Na JezerceDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Juraj Herz a Jan Hrusinsky Divadlo Na JezerceDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Milan Knazko jako SHYLOCK DivadloNaJezerce fotoIvanKahun 2016Divadlo Na Jezerce bude cestovat - Milan Knazko SHYLOCK DivadloNaJezerce foto I.KahunDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Zahraj_to_znovu, Same_Divadlo_Na_Jezerce_J.Hrusinsky_J.Abrham_M.Splechtova_foto_M.VotavovaDivadlo Na Jezerce bude cestovat - TRI V TOM Divadlo Na Jezerce_Kristyna Hrusinska_Tereza Nemcova_Tereza Kopsova_Rostislav Novak_Jan Hrusinsky_foto Ivan KahunDivadlo Na Jezerce bude cestovat - TRI V TOM DivadloNaJezerceDivadlo Na Jezerce bude cestovat - UZ JE TADY ZAS DivadloNaJezerce fotoIvanKahun

A tak jako každý rok bude cílem souboru divadla Slovensko. Jezerka se pravidelně účastní Festivalu českého divadla ve Studiu L + S v Bratislavě. Navázala také spolupráci s proslulým slovenským divadlem Astorka Korzo 90. Nuselská scéna se pravidelně účastní i mezinárodního festivalu Višegrádské dni v Košicích. „Slovensko zkrátka pro Jezerku není cizina,“ uzavírá Hrušínský.

Včera, 12:30
V menších ulicích Říčan bude platit zóna s rychlostí omezenou na 30 kilometrů v hodině....
10.6.2021
Výstavba dálnice D3 bude podle ministerstva dopravy navržena tak, aby mohla vést i územím kolem...
10.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.6.2021
Dopravní policisté a kriminálka prošetřují smrtelnou nehodu motorkáře ze začátku června v Dolní Lomnici na...
9.6.2021
Veterináři nařídili stažení zhruba 670 kilogramů "Medvídkovy mortadely 90 g" od německého výrobce, mohla obsahovat...
2.6.2021
V očkovacím centru v Říčanech se zdravotníci v posledním měsíci téměř nezastavili, zní z nemocnice....
30.5.2021
Inovační centrum Brain 4 Industry zaměřené na 3D tisk, digitalizaci a pokročilé výrobní technologie má...
29.5.2021
Na návrh zastupitele Martina Langmajera (ODS) odvolali zastupitelé v březnu starostu Prahy 22 Vojtěcha Zelenku...
29.5.2021
Policie prošetřila případ nevhodného chování muže vůči dětem na Říčansku z dubna letošního roku. Ten...
19.5.2021
Strážníci ze Zdic již brzy zamíří do ulic Králova Dvora.
10.5.2021
Devatenáctiletý mladík nacházel v lese u Prahy dva dny po sobě nebezpečné relikty z druhé...
Reklama