Divadlo Na Jezerce bude hrát na místech, která kdysi patřila Československu. „Shylock“ míří na předpojatost vůči židům

Další fotky

Už koncem března vyrazí soubor Divadla Na Jezerce napříč Evropou reprezentovat českou kulturu. Letošní mezinárodní zájezdy nuselské scény míří do Belgie, Rakouska, na Slovensko a na Ukrajinu.

Již v sobotu 17. března představilo divadlo hru Shylock autora Marka Leinera-Younga v ukrajinském Užhorodu jako součást týdne české a slovenské kultury.

„Vzhledem ke 100. výročí vzniku naší země zahájíme zahraniční zájezdy právě v místech, která kdysi k Československu patřila. Do Užhorodu jsme zavítali s česko-slovenskou inscenací Shylock, která míří proti antisemitismu a lidské hlouposti,“ říká principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

V dubnu se pak na Milana Kňažka jako Shylocka mohou těšit diváci v Bruselu. Byla to právě postava Shylocka, za níž získal Milan Kňažko před dvěma lety Cenu Thálie.

V květnu do Vídně a pak na Slovensko

Soubor divadla zamíří už tradičně i do Vídně. „Divadlo Na Jezerce je tu jako doma. A to nejen kvůli architektuře. Vídeňský guláš nebo řízek, hovězí špička s křenem, vídeňské párky nebo vídeňská káva v pražské – totiž vídeňské kavárně,“ říká Jan Hrušínský. A tohle všechno si ve městě u Dunaje vychutnají herci z inscenace Poslední aristokratka, kteří ji tu hrají ve středu 16. května 2018.

FOTO: Divadlo Na Jezerce bude cestovat

Divadlo Na Jezerce bude cestovat - DEDICOVE 25 1 2016 DivadloNaJezerce foto IvanKahun (1)Divadlo Na Jezerce bude cestovat - Divadlo Na JezerceDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Divadlo Na Jezerce_Dedicove_Miroslav Etzler Denisa Pfauserova_foto Ivan KahunDivadlo Na Jezerce bude cestovat - DNJ-UzJeTadyZas!-HLAVNIFOTKY-UZJETADYZASDivadloNaJezerceABA4073Divadlo Na Jezerce bude cestovat - HLAVNIFOTKY–UZ_JE_TADY_ZAS_DivadloNaJezerce_Kristyna_Hrusinska
Další fotky
Divadlo Na Jezerce bude cestovat - Jan Hrusinsky a RudolfHrusinsky Divadlo Na Jezerce archiv_DNJDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Je úchvatná Jitka Sedlackova Divadlo Na JezerceDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Juraj Herz a Jan Hrusinsky Divadlo Na JezerceDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Milan Knazko jako SHYLOCK DivadloNaJezerce fotoIvanKahun 2016Divadlo Na Jezerce bude cestovat - Milan Knazko SHYLOCK DivadloNaJezerce foto I.KahunDivadlo Na Jezerce bude cestovat - Zahraj_to_znovu, Same_Divadlo_Na_Jezerce_J.Hrusinsky_J.Abrham_M.Splechtova_foto_M.VotavovaDivadlo Na Jezerce bude cestovat - TRI V TOM Divadlo Na Jezerce_Kristyna Hrusinska_Tereza Nemcova_Tereza Kopsova_Rostislav Novak_Jan Hrusinsky_foto Ivan KahunDivadlo Na Jezerce bude cestovat - TRI V TOM DivadloNaJezerceDivadlo Na Jezerce bude cestovat - UZ JE TADY ZAS DivadloNaJezerce fotoIvanKahun

A tak jako každý rok bude cílem souboru divadla Slovensko. Jezerka se pravidelně účastní Festivalu českého divadla ve Studiu L + S v Bratislavě. Navázala také spolupráci s proslulým slovenským divadlem Astorka Korzo 90. Nuselská scéna se pravidelně účastní i mezinárodního festivalu Višegrádské dni v Košicích. „Slovensko zkrátka pro Jezerku není cizina,“ uzavírá Hrušínský.

Dnes, 11:44
Od jara 2020 probíhá rekonstrukce MUK 16 Slivenec na dálnici D0 (silniční okruh kolem Prahy)...
Dnes, 09:20
Obyvatelé domů v oblasti kolem Jesenice a Kamenice u Prahy si už nejspíše mohou oddychnout....
29.6.2020
Silnici II/107 v Kamenici u Prahy čeká rozsáhlá rekonstrukce, jejíž součástí bude i výstavba dvou...
27.6.2020
Obnovu lesa leží na bedrech správců městských říčanských lesů. I přes koronavirovou krizi během února...
26.6.2020
Největší český teleskop s dvoumetrovým zrcadlem, Perkův dalekohled v Ondřejově u Prahy, má za sebou...
26.6.2020
Trojice slepic, které původně na břeclavském sídlišti propagovaly kompostování se přestěhovaly do Jílového u Prahy....
25.6.2020
Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Říčan bude vyrážet k mimořádným událostem s úplně novou cisternou. Ta...
25.6.2020
Řidiči u Prahy se na prvních kilometrech D1 musí obrnit velkou dávkou trpělivosti. Dopravní omezení...
24.6.2020
V úterý 23. června krátce po desáté hodině zasahovali středočeští hasiči u dopravní nehody na...
13.6.2020
Rodinná restaurace Zas a znova v Sulici u Prahy nemá v posledních měsících na růžích ustláno. Poté,...
Reklama