4℃
Dnes je 25. březen , svátek má Marián

Dolní Břežany mají na poplatky za komunální odpad aplikaci

Moderní město známé ikonickou sportovní halou, supermoderním vědecko-technickým areálem a laserovým pivem má další zlepšovák. Jeho obyvatelé mohou vyřešit poplatky za svoz komunálního odpadu aplikací, aniž by navštívili úřad.

Reklama

Ve snaze zjednodušit platbu poplatků spojených se svozem komunálního odpadu zavádějí Dolní Břežany nový systém. „Obec připravila speciální aplikaci, prostřednictvím které budou moci občané od příštího roku platit poplatky bezhotovostně, bez nutnosti návštěvy úřadu a manipulace s roční známkou,“ uvedl starosta Věslav Michalik.

V letošním roce ještě při platbě poplatků lidé obdrží samolepku, na které je uveden název místní části, číslo popisné příslušné nemovitosti a také velikost svozové nádoby.

Začátkem roku 2020 už domácnosti dostanou dopis, ve kterém budou informace potřebné k platbě poplatků a informace o přístupu do aplikace. Poplatky za svoz odpadu si lidé vyřeší v pohodlí domova, bez nutnosti návštěvy úřadu. „Samozřejmě zůstane zachována možnost platit poplatky na pokladně úřadu či složenkou,“ dodává starosta.

Aplikace na platbu poplatků má vrstvu určenou svozové firmě, v ní se zobrazují jednotlivá čísla popisná s informací o zaplacení/nezaplacení, o velikosti nádoby a četnosti svozu. Na základě těchto údajů svozová firma zajistí vyvezení zaplacených nádob příslušné velikosti.

Prostřednictvím aplikace bude možné platit i další poplatky. „Aplikace bude postupně rozšířena o další možnosti, např. platby poplatků za psy. „Věříme, že toto řešení bude pro většinu přínosem a ušetří návštěvy obecního úřadu či čekání ve frontě,“ říká starosta.

Webové stránky města Slaný zabodovaly

21.3.2019
Kateřinu Kašparovou znají lidé nejčastěji z televizních obrazovek, v letošním dubnu to bude 15 let,...
21.3.2019
Veterináři spolu s policií a celníky odhalili v pražských Štěrboholech nepovolenou bourárnu masa. Provozovatel dokázal prokázat původ...
20.3.2019
Vedle centra geologie v Říčanech vznikne venkovní učebna. Bude se skládat z depozitu geologických sbírek...
19.3.2019
V pražské Zbraslavi mají nové kulturně-komunitní centrum. Za rekonstrukci dvou chátrajících pavilonů v Žabovřeské ulici...
19.3.2019
Rada Středočeského kraje vyhlásila stavební uzávěru v koridoru, kde povede tramvajová trať z Opatova do středočeských...
19.3.2019
Říčany hospodařily vloni s přebytkem 118,8 milionů korun, zastupitelé schválili jeho rozdělení na revitalizaci okolí přírodní...
15.3.2019
Policisté z okrsku Praha Jih řeší dvě krádeže nářadí. Škody přesáhly 60 tisíc korun. V...
14.3.2019
Náklady na stavbu krytého bazénu v Radotíně se čtyřmi plaveckými dráhami byly 100 milionů korun....
13.3.2019
Říčany u Prahy upraví okolí přírodní nádrže Marvánek. Počítá se s rekonstrukcí parkoviště a cest...
12.3.2019
Středočeští krajští radní na dnešním jednání schválili stavební uzávěru v koridoru plánované tramvajové trati z...
Reklama