Hasiči z Říčan a Jílového vyprostili řidiče z nákladního vozu

Vůz převážející melasu sjel u Kamenice z cesty, narazil do stromu a jeho náklad se vysypal. Řidiče nákladního vozu hasiči z Říčan a Jílového zachránili pomocí dvou sad vyprošťovacího zařízení ze zdemolované kabiny za čtyři minuty.

Profesionální hasiči ze stanic Říčany a Jílové  9. ledna odpoledne zasahovali u dopravní nehody nákladního automobilu, která se stala na silnici druhé třídy číslo 603 u obce Kamenice. Vozidlo po nárazu do stromu zůstalo nakloněné a převážená melasa se vysypala. Uvnitř kabiny byl zaklíněný zraněný řidič. Na místo nehody vyjížděla společně s hasiči hlídka Policie ČR a také posádka zdravotnické záchranné služby. „S ohledem na intenzivní sněžení si řidiči hasičských vozidel museli cestou k zásahu počínat mimořádně obezřetně,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Po příjezdu zraněný řidič s hasiči komunikoval. Nejprve ale bylo nutné nestabilní vůz zajistit. Pak hasiči pomocí dvou sad vyprošťovacího zařízení řidiče za čtyři minuty ze zdemolované kabiny zachránili a předali záchranné službě. Velitel zásahu konzultoval nebezpečnost vysypaného nákladu s pracovnicí vodoprávního úřadu v Říčanech. „Pro případ úniku provozních kapalin provedl preventivní opatření na přilehlé vodoteči nasazením sorpčního hada, nehoda však životní prostředí neohrozila,“ dodal Gabriel.

Po půlhodinovém zásahu byli na místo vyžádáni silničáři pro ošetření komunikace a provoz na staré benešovské silnici byl obnoven kyvadlově jedním jízdním pruhem. Úklid vysypaného nákladu a odtah vozidla zajistil majitel havarovaného automobilu. Po dobu zásahu zajistila jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mnichovice zálohu stanice Říčany pro případ vzniku další události.

Český rozhlas přežil nálet a nikdy se nevzdal. Před deseti lety dostal nový kabát

22.9.2020
Hlasování o podpoře říčanských projektů z participativního rozpočtu, bude už v první polovině října. Lidé...
21.9.2020
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
19.9.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
19.9.2020
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
18.9.2020
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
17.9.2020
Stavba nového vodovodního řadu je plánována od září 2020 do března 2021, oznámil to Tomáš...
16.9.2020
Začátkem září vyhořela klubovna skautského střediska Lípa Říčany. Klubovnu se ani přes zásah hasičů nepodařilo...
16.9.2020
Od září 2020 jezdí pražská MHD v omezeném provozu. Z vedení města i ROPIDu zaznívá,...
15.9.2020
Na osmdesátku předškoláků čekala 1. září v dolnobřežanské ulici K Hradišťátku nová školka. Radnice v ní připravila tři...
15.9.2020
Za prvních šest měsíců způsobily přírodní živly z celého území Česka nejvyšší škody ve Středočeském kraji....
14.9.2020
Závod kočárků, který odstartoval 6. září v Jesenici u Prahy, měl úspěch. K základní škole...
Reklama