Jak Středočeský kraj přetvořit v region budoucnosti? O tom se dnes debatuje v Dolních Břežanech

Jak udělat ze Středočeského kraje „chytrý“ region a jeden z nejbohatších regionů Evropy? O tom se během úterý 16. ledna hovoří na konferenci Středočeského inovačního centra v Dolních Břežanech.

Jak zdůrazňuje Středočeské inovační centrum, na dosažení tohoto ambiciozního cíle je třeba použít nové technologie – v podnikání, vzdělávání, sociální a zdravotní oblasti, energetice, ochraně životního prostředí – vždy s velkou dávkou digitalizace.

Konference pod záštitou hejtmanky

V úvodu konference v laserovém centru ELI Beamlines v Dolních Břežanech vystoupí hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, pod jejíž záštitou se konference koná.
Odbornou část konference zahájí ředitelka Středočeského inovačního centra Rut Bízková, bývalá předsedkyně Technologické agentury ČR a ministryně životního prostředí. Rut Bízková bude zároveň i moderátorkou konference, která provede jednotlivými tématy.

Unikátní projekt: Ze zámku v Dolních Břežanech bude hotel. V minulosti se zde školily červené barety

Ekonomická budoucnost

Jedním z nich je otázka, co máme očekávat v budoucnosti, jaké jsou světové trendy, ekonomické a sociální výzvy. Bude o nich hovořit profesor Milan Zelený, světově uznávaný ekonom, vědec, propagátor Baťova sytému a konzultant zahraničních vlád a podniků. O možnostech podnikání bude hovořit Martin Hausenblas, spoluzakladatel úspěšné aplikace Liftago, což není Uber, ale přitom rychlá doprava za slušnou cenu. Také je spoluzakladatelem společnosti Adler, která patří mezi největší výrobce a vývozce reklamního textilu v Evropě. Jak se člověk dostane k takovým výsledkům? Na to se Martin Hausenblas zaměří nejen na základě vlastních zkušeností.

V Dolních Břežanech otevřeli unikátní futuristickou sportovní halu

Služby dostupné na mobilu

Jak využít moderní technologie, aby staří a nemocní lidé mohli žít doma? A co to znamená pro obce? O tom budou hovořit Vít Jankovský a Tomáš Vácha z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze. Jejich kolega Michal Kuzmič se zaměří na praktické příklady energeticky efektivních budov, především ekonomické přínosy pro obce a města.

FOTO: Jak Středočeský kraj přetvořit v region budoucnosti? O tom se dnes debatuje v Dolních Břežanech

Jak Středočeský kraj přetvořit v region budoucnosti? O tom se dnes debatuje v Dolních Břežanech - Dolní Břežany – Laserové centrumJak Středočeský kraj přetvořit v region budoucnosti? O tom se dnes debatuje v Dolních Břežanech - Rut BízkováJak Středočeský kraj přetvořit v region budoucnosti? O tom se dnes debatuje v Dolních Břežanech - Jaroslava Pokorná Jermanová

Blíží se Praha k tomu, že lidé budou mít služby dostupné na zmáčknutí jednoho tlačítka na mobilu? A je to možné také ve Středočeském kraji? O tom, jaké výstupy dosud přinesla datová platforma občanům Prahy bude mluvit Benedikt Kotmel, člen projektového týmu Datové platformy pro hl. m. Prahu, který mimo jiné získal zkušenosti na ministerstvech vnitra a financí.

Dolní Břežany plánují zrenovovat dětská hřiště

Jaké by mělo být české školství

Všeobecné mínění je, že ve školství spousta věcí nejde. Rozhodně to neplatí o Radko Sáblíkovi, řediteli jedné z nejprogresivnějších středních škol v ČR – Smíchovské střední průmyslové školy, v níž jde všechno. Posluchači uslyší, jak to dělá ve „své“ škole, jaký je jeho pohled na budoucí potřeby pracovního trhu a na to, jak se bude muset přeměnit české školství, aby dokázalo „produkovat“ nejen kompetentní „pracovní sílu“, ale především vzdělanou a na své síly spoléhající novou generaci.

Základka v Dolních Břežanech může být Stavbou roku

Nakládání s odpady a vývoj energetiky

Zkušenosti s moderními systémy nakládání s odpady představí Radek Staňka, jež se problematikou odpadů se zabývá již od svých studentských let. V současné době je jeho systém využíván v mnoha obcích a městech na Třinecku, Broumovsku, v jižních a severních Čechách. Radek Staňka získal za své aktivity řadu ocenění, například první místo v soutěži Český Goodvill v kategorii Inovace nebo společně s obcí Šitbořice E.ON Energy Globe za úspory, ekologii a inovace. Právě energetika a její další vývoj je pro budoucnost zcela zásadní. Je budoucnost v „malé“ nebo „velké“ energetice? Co nás čeká – budeme mít čím „krmit“ naše nové technologie? O tom bude mluvit Pavel Farkač, manažer energetiky Svazu průmyslu a obchodu České republiky.

Zájemci o účast na konferenci se mohou stále ještě registrovat na konferenci na stránkách Středočeského inovačního centra www.s-ic.cz.

Kde najdete hřbitov, který namísto smutku přináší pocity štěstí?

 

22.9.2020
Hlasování o podpoře říčanských projektů z participativního rozpočtu, bude už v první polovině října. Lidé...
21.9.2020
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
19.9.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
19.9.2020
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
18.9.2020
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
17.9.2020
Stavba nového vodovodního řadu je plánována od září 2020 do března 2021, oznámil to Tomáš...
16.9.2020
Začátkem září vyhořela klubovna skautského střediska Lípa Říčany. Klubovnu se ani přes zásah hasičů nepodařilo...
16.9.2020
Od září 2020 jezdí pražská MHD v omezeném provozu. Z vedení města i ROPIDu zaznívá,...
15.9.2020
Na osmdesátku předškoláků čekala 1. září v dolnobřežanské ulici K Hradišťátku nová školka. Radnice v ní připravila tři...
15.9.2020
Za prvních šest měsíců způsobily přírodní živly z celého území Česka nejvyšší škody ve Středočeském kraji....
14.9.2020
Závod kočárků, který odstartoval 6. září v Jesenici u Prahy, měl úspěch. K základní škole...
Reklama