Konec zápachu u Jesenické školy se blíží díky projektu bývalé radnice

Zápach šířící se z kanalizace v okolí jesenické základní školy obtěžoval místní dlouhou dobu. Problém vyřeší projekt prodloužení výtlaků splaškové kanalizace, který připravila radnice ještě za minulého vedení. To současné se podle bývalé starostky Vladykové soustředí hlavně na vyvolávání konfliktů.

Kanalizace, která je zdrojem zápachu v okolí jesenické základní školy, se dočká prodloužení až k čističce odpadních vod. Projekt připravilo ještě bývalé osazenstvo radnice pod vedením Radky Vladykové. Současné vedení Jesenice se místo práce pro občany soustředí na politické hrátky.

„Z pozorování činnosti nového vedení našeho města je zatím zřejmá hlavně snaha o hledání pověstné hole na bití psa. Není ale proč, na účtech po našem vedení zůstalo přes 110 milionů korun a celá řada připravených projektů, ostatně v rozpočtu na letošní rok ani jiné pomalu nejsou. Přichází jarní měsíce a začne i počasí na zahájení staveb, například bikepark Osnice, park Pančák, přetrasování kanalizace u školy, která odstraní zápach v jejím okolí… Holemi se toho moc neudělá, ale takové lopaty jsou pro konstruktivní činnost velmi vhodné nástroje. A tak přeji novému vedení, aby co nejrychleji vyměnili hole za lopaty a my všichni občané Jesenice – našeho města se mohli radovat z jeho rozvoje,“ uvedla Radka Vladyková.

Ke slovu se tak dostávají hlavně připravené projekty. „Prodloužením trasy dojde k posunu stávajícího vyústění splaškových odpadních vod z prostoru areálu základní školy až do nátokového objektu lapáku štěrku čistírny odpadních vod v areálu ČOV Jesenice, čímž se odstraní zmíněný zápach v okolí,“ informovala jesenická radnice.

Přepojení má být v parku Pančák a trasa společných výtlaků povede podél pravého břehu po směru toku vody podél rybníka Pančák a následně protlakem pod komunikací přejde k nátoku čistírny odpadních vod Jesenice. „Při realizaci bude částečně omezeno parkování u školy v blízkosti oplocení u vodní plochy, které bude muset být po dobu stavby demontováno, aby se stavební technika dostala k místu realizace nového výtlaku,“ dodala v prohlášení radnice. Práce by měly být hotové do konce června.

Odpadem protečou tisíce korun ročně. Jak zbytečně neplýtvat vodou

Dnes, 07:46
Nová cyklostezka z Mnichovic do Prahy už je plná cyklistů, bruslařů i chodců a mají...
Včera, 18:30
Začátek rekreační sezóny klepe na dveře a s ním oblíbené koupání. Kvůli koronaviru je ale...
Včera, 17:35
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 17:35
Prodej všech čtyř výletů bude pokračovat v červnu každé úterý od 8:00 do 9:00 hodin...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
Ilustrační foto
13.5.2020
Na neděli 3. května připadl Mezinárodní den lesních mateřských škol. S ohledem na pandemická opatření...
9.5.2020
Jak jsou vodácké půjčovny a kempy připravené na novou sezonu? A jak zasáhla podnikání na...
22.4.2020
Úmrtí zdravotní sestry pocházející z Říčan u Prahy zasáhlo do mnoha životů. Jde o oběť...
7.4.2020
Říčany u Prahy vyhlásily časově neomezenou sbírku na podporu zdravotníků, kteří se v důsledku své...
6.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
2.4.2020
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
Reklama