Kriminalita u Prahy nepatrně vzrostla, nejvíc bylo krádeží

Od začátku tohoto roku do konce října v územním odboru Praha venkov – JIH evidovala policie 1750 trestných činů. Podle dat policie převažuje obecná kriminalita v oblasti majetku.

Za období od 1. ledna do 31. října 2019 policisté Praha venkov – JIH evidovali 1750 trestných činů. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se celková kriminalita zvýšila jen o deset trestných činů.

Z celkového počtu 1 750 statisticky evidovaných trestných činů ve sledovaném období převládala obecná kriminalita s 1414 trestnými činy, což je o 99 více než za stejné období v roce 2018. „V oblasti hospodářské trestné činnosti naopak došlo ve zmiňovaném období roku 2019 k poklesu o 56 případů než v roce 2018,“ uvedl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.

U obecné kriminality převládají případy majetkové trestné činnosti, těch bylo zaevidováno 1008,  nejvyšším počtem jsou zastoupeny krádeže prosté – 470 případů a krádeže vloupáním – 351 případů.

„Obecná kriminalita představuje nejvýznamnější část celkové kriminality, o čemž svědčí její podíl na celkové kriminalitě. Obecná kriminalita v sobě představuje jak formu násilného jednání, tak i formy nenásilné, které svojí společenskou nebezpečností významně ovlivňují veřejné mínění občanů o své bezpečnosti,“ dodává Chalupa.

Obecnou kriminalitu policie člení na násilnou, mravnostní a majetkovou trestnou činnost. Pod hospodářskou kriminalitu pak trestné činy z oblasti daní a poplatků, účetnictví, padělání peněz, směnek, šeků a platebních karet, korupce a dalších. Podle policie rozsah této trestné činnosti neustále roste, má charakter organizovaného zločinu s mezinárodním prvkem, charakteristickým rysem je vysoká latence.

FOTO: Kriminalita u Prahy nepatrně vzrostla, nejvíc bylo krádeží

Kriminalita u Prahy nepatrně vzrostla, nejvíc bylo krádeží - policieKriminalita u Prahy nepatrně vzrostla, nejvíc bylo krádeží - kriminalita_PCRKriminalita u Prahy nepatrně vzrostla, nejvíc bylo krádeží - kriminalita2_PCR
21.2.2020
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
21.2.2020
Středočeští záchranáři mají v Kostelci nad Černými lesy u Prahy nové výjezdové stanoviště. Vzniklo v...
20.2.2020
Říčanská radnice vyzvala žáky základních škol, aby pilně studovali angličtinu. Ti nejlepší se pojedou na...
19.2.2020
Muzeum Říčany se nebojí nových vzdělávacích forem. Historii, kulturu i přírodu přibližuje hravým a zážitkovým...
19.2.2020
Základní a mateřská škola Na Beránku se nedočká nové pětipodlažní budovy pro vzdělávací program Montessori,...
18.2.2020
Na výstavě Mince doby lucemburské měli návštěvníci jedinečnou příležitost vidět unikátní numismatický soubor. Skutečnou třešničkou...
17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
17.2.2020
Městská část Praha 22 v letošním roce uspořádá čtyři jednodenní autokarové výlety pro seniory starší...
15.2.2020
Desítky let nevyužitý pozemek v Říčanech u Prahy, kde měla původně stát věznice, našel využití....
15.2.2020
Železnici v hlavním městě loni využilo 161.495 cestujících za jeden pracovní den. Předloni to bylo...
Reklama