29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Na lezce už čeká desetimetrová lezecká stěna

Na sportovišti u Říčanského lesa je k dispozici nová lezecká stěna. K jedinečnému pumptracku a adrenalinové betonové vaně na skateboard přibyla další disciplína. Zkušení zájemci o lezení s vlastním vybavením i bez něj mají možnost lézt v době provozu hřiště.

Reklama

Do konce školního roku mohou zájemci stěnu využívat v časech od 16 do 21 hodin ve všední dny a o víkendech od 11 do 21 hodin. Výjimkou jsou pravidelně pondělky a středy od 16 do 20 hodin, kdy je stěna pronajata Horolezeckému oddílu Říčany.

Venkovní lezecká stěna s vnitřní konstrukcí z ocelových lehčených profilů v žárově zinkované úpravě je opláštěna přesně spasovanými laminátovými panely. Panely připomínají skutečnou skálu. Půdorys lezecké stěny je nepravidelného obdélníkového tvaru rozměru 8,1 x 3,1 metru. Výška stěny je 10,3 metru.

„Lezení s lanem i bez jisticích pomůcek, takzvaný bouldering, je však nutné provozovat za dodržení pravidel bezpečného volného lezení a pouze na vlastní odpovědnost. Každý návštěvník je před započetím sportovních aktivit na stěně povinen zhodnotit svůj aktuální zdravotní stav, fyzické možnosti, své schopnosti a zkušenosti s aktivitou volného lezení,“ uvedla tisková mluvčí Říčan Kateřina Lauerová.

Demokracie do škol patří. Jedná se o celý souhrn dovedností!

Zkušení lezci, kteří bezpečně ovládají techniku jištění, mohou přijít s vlastním vybavením i bez něj. Vybavení je možné si zapůjčit po složení zálohy 500 korun.

Návštěvník starší 15 let s sebou musí mít průkaz totožnosti a písemný souhlas rodičů. Případně doprovod starší 18 let. Je také nutné zapsat se při vstupu na stěnu do knihy návštěv. Dospělí zájemci o lezení musí nejdříve kontaktovat správce areálu a po ověření totožnosti a věku, podpisu Poučení o podmínkách volného lezení a zaplacení poplatku je možné lézt.

„Po zaplacení vstupního poplatku a seznámení se s provozním řádem umožní správce areálu vstup ke stěně. Je přísně zakázáno lézt na horní plochu stěny a za mokra,“ dodala Lauerová.

Zájemci o vyzkoušení lezení se zkušenými lezci mohou kontaktovat Horolezecký oddíl Říčany. „Pokud kapacita nám vyhrazených hodin dovolí, vítáme zájemce o pravidelné společné lezení v rámci oddílu, a to i rodiny s dětmi,“ říká Petr Schnabl z Horolezeckého oddílu Říčany a pokračuje, „od června bude v odpoledních hodinách probíhat horoškola pro mládež, podrobné informace budeme mít na našich webových stránkách. Teprve ve chvíli, kdy všechna mládež bude seznámena se základy jištění na stěně, připravíme horoškolu i pro dospělé. Od září připravíme lezecký kroužek pro děti.“

 Vstupné na lezeckou stěnu út, čt, pá so, ne
děti do 15 let, senioři   50 Kč   70 Kč
děti od 15 let, dospělí 100 Kč 150 Kč
půjčovné – vratná záloha za vypůjčení       500 Kč
lano 50 Kč
lezečky 40 Kč
sedák 20 Kč
pytlík s magnéziem 10 Kč
jistítko s karabinou 10 Kč

 

17.6.2019
Díky solidaritě rodičů, kteří včas odhlásili své děti ze školek, do kterých nenastoupí, jsou přijaty...
16.6.2019
Sdružení dobrovolných hasičů Lhota uspořádalo v neděli 26. května za podpory obce Dolní Břežany pro...
15.6.2019
Krajská správa a údržba silnic začala ve čtvrtek 16. května s měsíční opravou povrchu komunikace...
14.6.2019
V Říčanech bude pořádně kluzko, už 15. června tam totiž dorazí atrakce Slide Czech. To je až...
14.6.2019
Praha 22 koupila pozemky v Pitkovicích o výměře zhruba 13 tisíc metrů čtverečních, chce zde...
12.6.2019
Jesenický radní Martin Lang rezignoval na funkci v radě města v závěru zastupitelstva 6. června....
12.6.2019
Podobně jako v jiných městech i v Říčanech vyslyšeli výzvu ministerstva životního prostředí a zdravý...
12.6.2019
Nejen v parných dnech ocení cestující v pražských autobusech klimatizace. Těmi jsou vybaveny nejnověji dodávané...
4.6.2019
Město Říčany ve spolupráci s Muzeem Říčany a 3. základní školou u Říčanského lesa připravilo...
2.6.2019
Fotbalisté z týmu dolnobřežanské základní školy si probojovali cestu do celorepublikového finále McDonald‘s Cupu v...
Reklama