Na lezce už čeká desetimetrová lezecká stěna

Na sportovišti u Říčanského lesa je k dispozici nová lezecká stěna. K jedinečnému pumptracku a adrenalinové betonové vaně na skateboard přibyla další disciplína. Zkušení zájemci o lezení s vlastním vybavením i bez něj mají možnost lézt v době provozu hřiště.

Do konce školního roku mohou zájemci stěnu využívat v časech od 16 do 21 hodin ve všední dny a o víkendech od 11 do 21 hodin. Výjimkou jsou pravidelně pondělky a středy od 16 do 20 hodin, kdy je stěna pronajata Horolezeckému oddílu Říčany.

Venkovní lezecká stěna s vnitřní konstrukcí z ocelových lehčených profilů v žárově zinkované úpravě je opláštěna přesně spasovanými laminátovými panely. Panely připomínají skutečnou skálu. Půdorys lezecké stěny je nepravidelného obdélníkového tvaru rozměru 8,1 x 3,1 metru. Výška stěny je 10,3 metru.

„Lezení s lanem i bez jisticích pomůcek, takzvaný bouldering, je však nutné provozovat za dodržení pravidel bezpečného volného lezení a pouze na vlastní odpovědnost. Každý návštěvník je před započetím sportovních aktivit na stěně povinen zhodnotit svůj aktuální zdravotní stav, fyzické možnosti, své schopnosti a zkušenosti s aktivitou volného lezení,“ uvedla tisková mluvčí Říčan Kateřina Lauerová.

Demokracie do škol patří. Jedná se o celý souhrn dovedností!

Zkušení lezci, kteří bezpečně ovládají techniku jištění, mohou přijít s vlastním vybavením i bez něj. Vybavení je možné si zapůjčit po složení zálohy 500 korun.

Návštěvník starší 15 let s sebou musí mít průkaz totožnosti a písemný souhlas rodičů. Případně doprovod starší 18 let. Je také nutné zapsat se při vstupu na stěnu do knihy návštěv. Dospělí zájemci o lezení musí nejdříve kontaktovat správce areálu a po ověření totožnosti a věku, podpisu Poučení o podmínkách volného lezení a zaplacení poplatku je možné lézt.

„Po zaplacení vstupního poplatku a seznámení se s provozním řádem umožní správce areálu vstup ke stěně. Je přísně zakázáno lézt na horní plochu stěny a za mokra,“ dodala Lauerová.

Zájemci o vyzkoušení lezení se zkušenými lezci mohou kontaktovat Horolezecký oddíl Říčany. „Pokud kapacita nám vyhrazených hodin dovolí, vítáme zájemce o pravidelné společné lezení v rámci oddílu, a to i rodiny s dětmi,“ říká Petr Schnabl z Horolezeckého oddílu Říčany a pokračuje, „od června bude v odpoledních hodinách probíhat horoškola pro mládež, podrobné informace budeme mít na našich webových stránkách. Teprve ve chvíli, kdy všechna mládež bude seznámena se základy jištění na stěně, připravíme horoškolu i pro dospělé. Od září připravíme lezecký kroužek pro děti.“

 Vstupné na lezeckou stěnu út, čt, pá so, ne
děti do 15 let, senioři   50 Kč   70 Kč
děti od 15 let, dospělí 100 Kč 150 Kč
půjčovné – vratná záloha za vypůjčení       500 Kč
lano 50 Kč
lezečky 40 Kč
sedák 20 Kč
pytlík s magnéziem 10 Kč
jistítko s karabinou 10 Kč

 

31.5.2020
Začátek rekreační sezóny klepe na dveře a s ním oblíbené koupání. Kvůli koronaviru je ale...
29.5.2020
Nová cyklostezka z Mnichovic do Prahy už je plná cyklistů, bruslařů i chodců a mají...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Začátek rekreační sezóny klepe na dveře a s ním oblíbené koupání. Kvůli koronaviru je ale...
28.5.2020
Prodej všech čtyř výletů bude pokračovat v červnu každé úterý od 8:00 do 9:00 hodin...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
Ilustrační foto
13.5.2020
Na neděli 3. května připadl Mezinárodní den lesních mateřských škol. S ohledem na pandemická opatření...
9.5.2020
Jak jsou vodácké půjčovny a kempy připravené na novou sezonu? A jak zasáhla podnikání na...
22.4.2020
Úmrtí zdravotní sestry pocházející z Říčan u Prahy zasáhlo do mnoha životů. Jde o oběť...
7.4.2020
Říčany u Prahy vyhlásily časově neomezenou sbírku na podporu zdravotníků, kteří se v důsledku své...
6.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
Reklama