7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Podvodník v hledáčku policie

Kriminalisté z obvodu Praha venkov – jih pátrají po 45letém muži. Na hledaného byl soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro spáchání trestného činu podvodu. Muž byl v minulosti souzen pro obdobnou trestnou činnost a stále v ní pokračuje. Před policisty se skrývá a tvrdí o sobě, že je onkologický pacient.

Reklama

Kriminalisté z Územního odboru Praha venkov – jih pátrají po 45letém muži. Okresní soud Česká Lípa na něj vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro spáchání trestného činu podvod.

Tento muž byl už podle informací policie v minulosti souzen pro obdobnou trestnou činnost a stále v ní pokračuje. „Před policisty se skrývá a pod legendou, že je onkologický pacient, tvrdí, že má být hospitalizován kvůli zákroku v různých nemocničních zařízeních v Plzni, v Praze, po celé České republice,“ uvedla k případu policejní mluvčí Jana Dětská. „Komunikoval s policisty jen prostřednictvím e-mailu a nechtěl uvést, ve kterém zdravotnickém zařízení se nachází či který lékař jej ošetřuje. Záměrně zasílal neúplné údaje,“ dodala.

Hledaný si pod různými dalšími legendami půjčoval především od žen různé finanční částky, které však nevrátil. Není možné se s ním spojit a dluh vymáhat.

„Touto pátrací relací zároveň žádáme zdravotnická zařízení v rámci České republiky, aby v případě ošetření či delší hospitalizace hledaného dbaly zvýšené opatrnosti a jeho pobyt okamžitě ohlásily na linku 158,“ říká mluvčí.

Na linku 158 nebo přímo kriminalistům na telefonní číslo 974 881 734 se mohou přihlásit i další osoby, které výše jmenovaný podvedl.

Praha 9 a okrajové části Prahy zvolí nového senátora

Včera, 12:05
Kdo si chce letos pochutnat na vlastních paprikách a rajčatech ze zahrádky, má nejvyšší čas...
21.3.2019
Kateřinu Kašparovou znají lidé nejčastěji z televizních obrazovek, v letošním dubnu to bude 15 let,...
21.3.2019
Veterináři spolu s policií a celníky odhalili v pražských Štěrboholech nepovolenou bourárnu masa. Provozovatel dokázal prokázat původ...
20.3.2019
Vedle centra geologie v Říčanech vznikne venkovní učebna. Bude se skládat z depozitu geologických sbírek...
19.3.2019
V pražské Zbraslavi mají nové kulturně-komunitní centrum. Za rekonstrukci dvou chátrajících pavilonů v Žabovřeské ulici...
19.3.2019
Rada Středočeského kraje vyhlásila stavební uzávěru v koridoru, kde povede tramvajová trať z Opatova do středočeských...
19.3.2019
Říčany hospodařily vloni s přebytkem 118,8 milionů korun, zastupitelé schválili jeho rozdělení na revitalizaci okolí přírodní...
15.3.2019
Policisté z okrsku Praha Jih řeší dvě krádeže nářadí. Škody přesáhly 60 tisíc korun. V...
14.3.2019
Náklady na stavbu krytého bazénu v Radotíně se čtyřmi plaveckými dráhami byly 100 milionů korun....
13.3.2019
Říčany u Prahy upraví okolí přírodní nádrže Marvánek. Počítá se s rekonstrukcí parkoviště a cest...
Reklama