Policie hledá další svědky havárie linkového autobusu

Dopravní policisté na Říčansku vyšetřují okolnosti dopravní nehody a jízdy autobusu příměstské hromadné dopravy linky č. 387.

„Policisté ze skupiny dopravních nehod se touto formou obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc, aby se jim ozvali cestující, kteří v neděli letošního 1. prosince cestovali autobusem příměstské hromadné dopravy linky č. 387 s pravidelným odjezdem v čase 14:03 podle jízdního řádu z obce „Výžerky“ ve směru jízdy do stanice „Háje“ v Praze,“ uvedl mluvčí Policie ČR Zdeněk Chalupa.

Podle popisu policie měl autobus vyjíždět na trasu přibližně s dvacetiminutovým zpožděním. Během jízdy jeho šedesátiletý řidič narazil před městem Říčany do svodidel. Po nárazu pokračoval v jízdě dál, dojel do zastávky „Říčany, Rychta“, kde poškozený autobus zastavil a odešel z něj.

„Podle zjištěných informací mělo v době jízdy zmiňovaným autobusem cestovat přibližně 20 až 30 cestujících. Policistům se zatím podařilo ztotožnit jen část z nich,“ dodal Chalupa.

Pro řádné prověření a objasnění všech nejasných okolností této havárie potřebují policisté mít k dispozici výpovědi co největšího počtu všech jejích zúčastněných osob, zejména cestujících.

Cestující, případně další svědci jízdy uvedeného autobusu, se mohou policistům přihlásit osobně na dopravním inspektorátu v budově územního odboru Praha venkov-JIH, nebo telefonicky na čísle 974 882 459, 974 882 456, či prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky.

Dnes, 16:14
Říčany u Prahy vyhlásily časově neomezenou sbírku na podporu zdravotníků, kteří se v důsledku své...
Včera, 10:55
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
2.4.2020
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
30.3.2020
Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč...
29.3.2020
Všichni, kteří právě v těchto dnech rozhodují o našich osudech, o nouzovém stavu, stojí v...
29.3.2020
Hlasování o návrzích, jak bude naloženo s milionem korun z rozpočtu Prahy 22, je ukončeno....
28.3.2020
Nejčastějšími příčinami zdlouhavého povolování staveb jsou chyby v žádostech, nekompletní dokumentace, chybějící souhlasy státních úřadů...
28.3.2020
Říčany chtějí důsledněji chránit zdraví dětí obyvatel města, radnice proto přistoupila k rozšíření území, kde...
27.3.2020
V Praze jezdí autobusy MHD od soboty 28. března podle prázdninových jízdních řádů. Dosud jezdily...
27.3.2020
Více než tisíc vzorků denně může testovat mezinárodní vědecký tým z centra BIOCEV, společného pracoviště...
Reklama