Potřebujeme dobrovolníky, volá o pomoc Domov seniorů v Říčanech

Domov seniorů Říčany potřebuje pomoc s péčí o klienty. Testy na covid-19 totiž odhalili nákazu u 30 zaměstnanců. Dalších pět je v pracovní neschopnosti nebo ošetřuje členy rodiny. Na koronavir je pozitivních i 92 klientů ze 130.

„Vzhledem k tomu, že byla u několika našich zaměstnanců zjištěna pozitivita na covid-19, a ti byli obratem postaveni mimo službu a zůstali v domácí karanténě, tak jsme po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí prošli plošným testováním všech zbylých pracovníků domova seniorů a také všech obyvatel domova seniorů,“ uvedl ředitel domova seniorů Pavel Kyzlink.

Testy potvrdily 92 pozitivních klientů a 30 pozitivních zaměstnanců. Dalších 5 zaměstnanců je doma s ošetřováním člena rodiny a v pracovní neschopnosti. Pozitivní jsou i dva pracovníci vyčlenění v současné době v oddělení určené pro COVID pozitivní klienty.

„Výsledek, který jsme se dozvěděli včera navečer nás naprosto šokoval,“ dodal Kyzlink.

Nemoc se domovu seniorů nevyhnula, přestože udělali všechna preventivní opatření pro zamezení šíření nákazy.

„Používáme všichni předepsané osobní ochranné pomůcky a pravidelně dezinfikujeme všechny plochy jak na pokojích, tak i na chodbách, společenských prostorách, kde by mohlo dojít k šíření nákazy,“ uvedl ředitel.

Organizování proticovidové pomoci na Praze-západ. Propojování dobrovolníků a seniorů či rozdávání dezinfekce

Rozsah nákazy ale komplikuje péči o klienty.

„Rádi bychom proto touto cestou požádali všechny přátele a případně dobrovolníky, kteří mají zkušenost s péčí o seniory a případně si již prošli nemocí covid-19 a tím by riziko opakovaného nakažení touto chorobou bylo téměř zanedbatelné, tak zdali by nám v této složité situaci nedokázali nabídnout svou pomoc,“ uvedl ředitel Kyzlink.

Domov potřebuje lidi na výpomoc přibližně do 19. listopadu, kvůli velkému výpadku zaměstnanců s pozitivním výsledkem na covid-19. Musí překlenout a zároveň neohrozit péči o všechny obyvatele domova s pozitivním i negativním testem.

„Nejvíce oslabeni jsme samozřejmě v přímé péči o klienty domova seniorů, takže bychom preferovali pracovníky na pozice zdravotní sestra, pracovníci přímé péče – pečovatel, pečovatelka, pracovníky úklidu a pracovníky do kuchyně. Abychom byli schopni zajistit plnohodnotný provoz bez jakéhokoliv omezení, tak bychom potřebovali do svých řad zaměstnat na přechodnou dobu dobrovolníky v počtu alespoň 20 lidí a to minimálně na 14 dní,“ říká ředitel Kyzlink.

„Dobrovolné je na této věci to, že by se pracovníci byli ochotni vystavit možnému riziku nákazy v zařízení, které má tuto nákazu potvrzenou, ale jinak se samozřejmě jedná o pracovní pozice honorované, se zajištěním stravy na pracovišti, veškerých osobních ochranných pomůcek, takže není zde nikterak vysoká míra rizika šíření nákazy, jako kdekoliv mimo toto zařízení, kde se můžete potkat s někým bez příznaků a to třeba na nákupu či v rodině,“ dodal ředitel.

„Všem jsme schopni připravit takové pracovní podmínky, aby nemuseli mít strach o své zdraví a společně jsme dokázali, že nám péče o seniory, kteří se v minulosti velkou měrou podíleli na budování naší vlasti, není lhostejná,“ dodává ředitel.

Jaroslav Petrouš, Filip Veselý a Kateřina Klasnová při letošním výšlapu na Sněžku.

KlaPeto pomáhá dětem s handicapem i v době pandemie

21.1.2021
Říčany nemusely ve změně územního plánu podpořit zelené střechy výměnou za větší plochy zabrané stavbami....
19.1.2021
Policie pátrá po neznámém řidiči, který v Říčanech u Prahy srazil nezletilou dívku při přecházení...
13.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
13.1.2021
Říčanské muzeum muselo výrazně omezit výukové programy pro děti a kvůli propadu příjmů se nevyhnulo...
12.1.2021
Některé rekreační chaty a chalupy se v zimním období stanou terčem zlodějů. Rádi si vybírají...
19.12.2020
Na patnácti lokalitách v okrajových částech Říčan vzniknou na pozemcích města květnaté louky, aleje, remízy...
17.12.2020
Město hledá firmu, která by postavila v Říčanech u Prahy novou školu pro 540 žáků. Ta...
14.12.2020
Nedávný sesuv kamení na silnici v Břežanském údolí u Prahy není jediný problém k řešení. Generální...
12.12.2020
Nově rekonstruované hřiště mají v základní škole U Obory v Praze 22 - Uhříněvsi. Má...
11.12.2020
Ministerstvo pro místní rozvoj řeší námitku systémové podjatosti ohledně územního rozhodnutí ke stavbě úseku Pražského...
1.12.2020
Zdravotníci nemocnice v Říčanech (AGEL) v odběrovém místě na odběr vzorků na covid-19 zvládli za první měsíc...
Reklama