6℃
Dnes je 10. prosinec , svátek má Julie

Praha 22 bude mít novou podzemní školku

Městská část Praha 22 připravuje výstavbu nové mateřské školy, která bude v tepelně pasivním standardu. Budova má být částečně zapuštěna v terénu a bude mít organický tvar. Radnice ještě konzultuje provedení s cílem optimalizovat cenu.

Městská část Praha 22 připravuje výstavbu nové mateřské školy, která bude dosahovat pasivního standardu s energetickým štítkem A.

„Akutní nedostatek míst pro děti v předškolních zařízeních je nutné na Praze 22 řešit výstavbou zcela nové školky, rychle a zároveň citlivě k dané lokalitě,“ informovala za radnici Prahy 22 Petra Vaňková.

Zadání dostalo podle informace radnice šest architektonických ateliérů, které oslovila s návrhem samotné budovy školky, ale i komplexního řešení celého městského bloku, kde se školka bude nacházet.

„Do druhého kola byly vybrány tři projekty, z nichž vyšel vítězně částečně zahloubený objekt organického tvaru architektů Veselý – Hajný. K projektu se mohla vyjádřit veřejnost i obyvatelé přilehlých bytových domů a samozřejmě městský architekt,“ dodává Vaňková.

Školka pro 200 dětí v osmi třídách nejlépe korespondovala s požadavky okolní zástavby, kdy její obyvatelé nepřijdou o výhled na zeleň a přístup do veřejné zelené plochy.

„Ještě před dokončením dokumentace architektonickou kanceláří chce MČ provést předběžnou tržní konzultaci projektu s odborníky a potenciálními zhotoviteli, od které očekává návrhy na úpravu či změnu některých stavebních řešení, které mohou přinést finanční optimalizaci celé investice,“ uvedla Vaňková.

„Návrhy zhotovitelů pak budou na základě diskuse investora s autory projektu zaneseny do dokumentace. MČ chce tímto postupem dosáhnout nejvýhodnější nabídky na výstavbu a postupovat tak odpovědně při zadávání veřejných zakázek a vynakládání veřejných prostředků,“ dodává.

V současné době podle radnice architekti dokončují dokumentaci pro sloučené územní a stavební řízení. Ještě před její finální podobou proběhne setkání – tzv. předběžná tržní konzultace. Ta bude už 28. listopadu od 9 hodin v Uhříněveském muzeu.

„Přítomní odborníci a zástupci firem, které budou usilovat o získání veřejné zakázky na realizaci stavby, budou nejprve se stavebním řešením podrobně seznámeni autorskou dvojicí Tomáš Veselý a Martin Hajný a projektanty ze studia Lambda. Následně na projekt mohou reagovat připomínkami, doporučeními, alternativními způsoby řešení a samozřejmě pokládat dotazy,“ uvádí Vaňková.

Pokud z diskuse vzejdou doporučení k úpravě projektu a investor spolu s autory potvrdí přínos daných doporučení, budou zapracována do projektu. „Potenciální zhotovitelé budou také díky konzultaci seznámeni s projektem, což usnadní vypracování budoucí nabídky na zhotovení stavby. Městská část následně zvažuje využít pro výstavbu mateřské školy metodu Design & Build,“ uzavírá Vaňková.

 

FOTO: Praha 22 bude mít novou podzemní školku

Praha 22 bude mít novou podzemní školku - skolka_vizualizace 4Praha 22 bude mít novou podzemní školku - skolka_vizualizace 3Praha 22 bude mít novou podzemní školku - skolka_vizualizace 2Praha 22 bude mít novou podzemní školku - skolka_vizualizace 1
Včera, 14:57
Počty toulavých koček představují problém, každá z nich totiž může za sedm let dát život...
Včera, 11:44
Sdružení Arnika informovalo o chystaném rozšíření lisovny v Úvalech, která dlouhá léta místním lidem ztrpčuje...
Včera, 08:23
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 08:23
Pražský dopravní podnik (DPP) minulý týden zahájil rekonstrukci stanice metra C Opatov. Podnik stanici nejen...
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
6.12.2019
Zaparkují auto, nasednou na tramvaj, metro, příměstský či dálkový autobus nebo vlak a pojedou dál....
5.12.2019
V koridoru plánované tramvajové tratě z pražské Písnice do Jesenice bude platit stavební uzávěra. O...
5.12.2019
Památný dub na Točné si kdysi zahrál v české filmové pohádce Třetí princ a v...
5.12.2019
Pražský magistrát poskytne radnici Prahy 22 dotaci 7,85 milionu korun na výkup pozemků a zajištění...
4.12.2019
Dopravní policisté na Říčansku vyšetřují okolnosti dopravní nehody a jízdy autobusu příměstské hromadné dopravy linky...
3.12.2019
V hlavním městě kvůli plánovaným investicím zdraží voda, v příštím roce za ni obyvatelé Prahy...
Reklama