Praha 22 bude mít novou podzemní školku

Městská část Praha 22 připravuje výstavbu nové mateřské školy, která bude v tepelně pasivním standardu. Budova má být částečně zapuštěna v terénu a bude mít organický tvar. Radnice ještě konzultuje provedení s cílem optimalizovat cenu.

Městská část Praha 22 připravuje výstavbu nové mateřské školy, která bude dosahovat pasivního standardu s energetickým štítkem A.

„Akutní nedostatek míst pro děti v předškolních zařízeních je nutné na Praze 22 řešit výstavbou zcela nové školky, rychle a zároveň citlivě k dané lokalitě,“ informovala za radnici Prahy 22 Petra Vaňková.

Zadání dostalo podle informace radnice šest architektonických ateliérů, které oslovila s návrhem samotné budovy školky, ale i komplexního řešení celého městského bloku, kde se školka bude nacházet.

„Do druhého kola byly vybrány tři projekty, z nichž vyšel vítězně částečně zahloubený objekt organického tvaru architektů Veselý – Hajný. K projektu se mohla vyjádřit veřejnost i obyvatelé přilehlých bytových domů a samozřejmě městský architekt,“ dodává Vaňková.

Školka pro 200 dětí v osmi třídách nejlépe korespondovala s požadavky okolní zástavby, kdy její obyvatelé nepřijdou o výhled na zeleň a přístup do veřejné zelené plochy.

„Ještě před dokončením dokumentace architektonickou kanceláří chce MČ provést předběžnou tržní konzultaci projektu s odborníky a potenciálními zhotoviteli, od které očekává návrhy na úpravu či změnu některých stavebních řešení, které mohou přinést finanční optimalizaci celé investice,“ uvedla Vaňková.

„Návrhy zhotovitelů pak budou na základě diskuse investora s autory projektu zaneseny do dokumentace. MČ chce tímto postupem dosáhnout nejvýhodnější nabídky na výstavbu a postupovat tak odpovědně při zadávání veřejných zakázek a vynakládání veřejných prostředků,“ dodává.

V současné době podle radnice architekti dokončují dokumentaci pro sloučené územní a stavební řízení. Ještě před její finální podobou proběhne setkání – tzv. předběžná tržní konzultace. Ta bude už 28. listopadu od 9 hodin v Uhříněveském muzeu.

„Přítomní odborníci a zástupci firem, které budou usilovat o získání veřejné zakázky na realizaci stavby, budou nejprve se stavebním řešením podrobně seznámeni autorskou dvojicí Tomáš Veselý a Martin Hajný a projektanty ze studia Lambda. Následně na projekt mohou reagovat připomínkami, doporučeními, alternativními způsoby řešení a samozřejmě pokládat dotazy,“ uvádí Vaňková.

Pokud z diskuse vzejdou doporučení k úpravě projektu a investor spolu s autory potvrdí přínos daných doporučení, budou zapracována do projektu. „Potenciální zhotovitelé budou také díky konzultaci seznámeni s projektem, což usnadní vypracování budoucí nabídky na zhotovení stavby. Městská část následně zvažuje využít pro výstavbu mateřské školy metodu Design & Build,“ uzavírá Vaňková.

 

FOTO: Praha 22 bude mít novou podzemní školku

Praha 22 bude mít novou podzemní školku - skolka_vizualizace 4Praha 22 bude mít novou podzemní školku - skolka_vizualizace 3Praha 22 bude mít novou podzemní školku - skolka_vizualizace 2Praha 22 bude mít novou podzemní školku - skolka_vizualizace 1
7.7.2020
Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice, poříční...
3.7.2020
Od jara 2020 probíhá rekonstrukce MUK 16 Slivenec na dálnici D0 (silniční okruh kolem Prahy)...
3.7.2020
Obyvatelé domů v oblasti kolem Jesenice a Kamenice u Prahy si už nejspíše mohou oddychnout....
29.6.2020
Silnici II/107 v Kamenici u Prahy čeká rozsáhlá rekonstrukce, jejíž součástí bude i výstavba dvou...
27.6.2020
Obnovu lesa leží na bedrech správců městských říčanských lesů. I přes koronavirovou krizi během února...
26.6.2020
Největší český teleskop s dvoumetrovým zrcadlem, Perkův dalekohled v Ondřejově u Prahy, má za sebou...
26.6.2020
Trojice slepic, které původně na břeclavském sídlišti propagovaly kompostování se přestěhovaly do Jílového u Prahy....
25.6.2020
Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Říčan bude vyrážet k mimořádným událostem s úplně novou cisternou. Ta...
25.6.2020
Řidiči u Prahy se na prvních kilometrech D1 musí obrnit velkou dávkou trpělivosti. Dopravní omezení...
24.6.2020
V úterý 23. června krátce po desáté hodině zasahovali středočeští hasiči u dopravní nehody na...
Reklama