Praha zaplatí za projekty Hostivařské spojky celkem 47 milionů Kč

Pražský magistrát zaplatí za projekty ke stavbě Hostivařské spojky zhruba 47,12 milionu korun. Projekty pro město vytvoří firmy Pragoprojekt a Pontex. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek.

Hostivařská spojka odvede z obydlených oblastí tranzitní dopravu jedoucí po Kutnohorské ulici. Na kolik stavba komunikace vyjde, zatím není jasné. Dřívější odhady předpokládaly částku 650 milionů korun.

První úsek Hostivařské spojky propojí Průmyslovou ulici s Kutnohorskou a povede průmyslovou oblastí. Na něj naváže obchvat Dolních Měcholup. Teď jezdí auta středem městské části po Kutnohorské ulici. Tuto část Hostivařské spojky vyprojektuje Pragoprojekt a město firmě zaplatí 28,15 milionu korun.

Z obchvatu se auta vrátí na Kutnohorskou ulici, z níž pak na úrovni mezi Dubečkem a Uhříněvsí odbočí na třetí část Hostivařské spojky, která odvede auta na budoucí Pražský okruh mezi dálnicemi D1 a D11, a nebudou projíždět Uhříněvsí. Tuto část vyprojektuje firma Pontex za 18,965 milionu korun.

Obě firmy vyhotoví dokumentaci pro vydání rozhodnutí o umístění stavby a územního rozhodnutí, udělají projektovou dokumentaci pro stavební povolení a zadání veřejné zakázky na stavební práce. Rovněž se postarají o autorský dozor při výstavbě.

Se stavbou Hostivařské spojky souvisí výstavba Pražského okruhu a jeho úseku označovaného jako 511. Buduje ho stát prostřednictvím své firmy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Hlavní město se bude podílet pouze na zelených pásech kolem stavby, pro které zřejmě ještě letos vykoupí první nutné pozemky. Zatím není jasné, kdy stavba začne.

ČTK

Dnes, 16:20
Úřady v Praze s ohledem na špatnou epidemiologickou situaci upravují provoz stejně, jako tomu bylo na jaře....
Dnes, 15:25
Společnost Eroc, která v magistrátní budově v Pražské tržnici provozuje nevěstinec, prohrála s městem soud...
Dnes, 15:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 15:00
V polovině listopadu má v Praze na Těšnově začít fungovat tzv. mikrodepo, sloužící k překládce...
Dnes, 12:52
V centru Prahy přímo na Staroměstském náměstí se přes prázdniny uvolnila luxusní restaurace v památkově...
Dnes, 12:20
Novou lávku propojující Troju s Císařským ostrovem dnes čekají zatěžovací zkoušky, které prověří její konstrukci.
Dnes, 11:00
Tak jako k českému národu neodmyslitelně patří Jára Cimrman, Václav Havel, pivo, fotbal nebo Pražský hrad,...
Dnes, 08:59
Roční podmíněný trest a stotisíc korun. To je verdikt, který si Benjamin Wittig odnesl za...
Včera, 18:20
Se změnou v provozu mobilních sběrných dvorů musejí počítat obyvatelé šesté městské části. Důvodem je...
Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Včera, 17:00
Nebojácný strážník městské policie v době svého volna zadržel sedmnáctiletého mladíka, který spolu se svým...
Reklama