20℃
Dnes je 19. duben , svátek má Rostislav

Radní schválili stavební uzávěru nové tramvajové trati z Opatova do Čestlic

Rada Středočeského kraje vyhlásila stavební uzávěru v koridoru, kde povede tramvajová trať z Opatova do středočeských Čestlic. Koridor vymezený uzávěrou je široký 100 metrů a zasahuje na území obcí Čestlice a Průhonice. Kdy stavba začne, zatím nebylo určeno.

Reklama

„Vzhledem k předpokládanému technickému řešení stavby bylo možno stanovit režim stavební uzávěry tak, aby omezení nebo zákaz stavební činnosti postihovaly vlastníky pozemků jen v nezbytně nutné míře a rozsahu,“ uvedl Martin Draxler (ANO 2011), radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu.

Stavební uzávěra se týká částí správních území obcí Průhonice a Čestlice, přesněji koridoru o šířce 100 metrů. Začátek chráněného prostoru je dán katastrální hranicí mezi hlavním městem Prahou a obcí Průhonice. Na území Středočeského kraje začíná v severozápadním cípu správního území obce Průhonice.

Koridor je dále veden paralelně s dálnicí D1 až po její exit 6 nacházející se v severovýchodní části obce Průhonice. Tady koridor pokračuje na správní území sousední obce Čestlice, prochází Obchodní zónou Průhonice – Čestlice a ulicí Obchodní, po které se opět vrací k dálnici D1. Koridor je ukončen tramvajovou točnou v blízkosti exitu 8 dálnice D1.

„Se všemi došlými námitkami jsme se vypořádali tak, že jsme jim vyhověli nebo je vzali na vědomí, jednu jsme museli zamítnout jako neodůvodněnou,“ doplnil radní Martin Draxler.

Prověření záměru vybudovat tramvajovou trať, jež by měla navazovat na současný tramvajový systém na území hlavního města Prahy a pokračovat dále na území Středočeského kraje, schválilo již dříve středočeské zastupitelstvo.

Veletržní palác čeká razantní změna. Národní galerie vypsala architektonickou soutěž

Včera, 11:06
Až třikrát rychleji oproti běžné výuce se mohou školáci z říčanských škol učit anglický jazyk....
Včera, 09:31
Děti z rybářského kroužku ve Zdiměřicích a Jesenici se teď budou chytání ryb učit z...
15.4.2019
V Říčanech u Prahy se žena rozhodla jet autem do školy pro dceru. Byla ale...
13.4.2019
U lanové pyramidy v Uhříněvsi se objevila výstražná cedule NEPOUŽÍVAT DO ODVOLÁNÍ. V písku se...
5.4.2019
Problematický zoopark ve Zvoli u Prahy se nejspíše přestěhuje. Jeho majitel Tomáš Machač se nemovitost...
5.4.2019
Zápach šířící se z kanalizace v okolí jesenické základní školy obtěžoval místní dlouhou dobu. Problém...
4.4.2019
Lesy v majetku města mají rozlohu 241 hektarů, loni v nich bylo vytěženo přes 2000...
4.4.2019
Do třetího ročníku projektu Překvapte Říčany se registrovalo rekordních 36 námětů. Proveditelnost 33 navržených projektů...
3.4.2019
V pražském Nedvězí rezignoval na funkci zastupitele starosta Radek Slavík (Sdružení nezávislých kandidátů Nedvězí). Nejmenší...
3.4.2019
Žáčky základní školy v Kamenici navštívili policisté z okrsku Praha Jih. Připravili si pro ně...
Reklama