Říčanská radnice postaví chodníky, revitalizuje okolí rybníků a rozšíří možnosti výuky

Říčany hospodařily vloni s přebytkem 118,8 milionů korun, zastupitelé schválili jeho rozdělení na revitalizaci okolí přírodní nádrže Marvánek, půdní vestavbu Základní umělecké školy a opravu chodníku.

Zastupitelstvem prošel návrh starosty města, ve kterém je připsáno 33 milionů korun na připravené investiční akce se stavebním povolením. Posílila také položka na opravy komunikací, a to o dalších 5 milionů korun.

Zastupitelé schválili úpravy okolí přírodní nádrže Marvánek za 13,7 milionů korun. Oblíbený cíl výletníků se tak po pěti letech příprav dočká realizace. Projekt zahrnuje úpravu cest okolo rybníka. „Hojně navštěvovaný areál město doplní o lavičky, cvičební prvky, griloviště nebo altánky,“ uvedla říčanská mluvčí Kateřina Lauerová. Pro kotvení lodiček radnice vybuduje tři dřevěná mola. Pro aktivní trávení volného času vznikne beachvolejbalové hřiště. Z původního objektu pokladny vznikne reprezentativní vstup do areálu se sprchami a převlékacími kabinkami. Počítá se i s rekonstrukcí parkoviště a příjezdové ulice Řípská.

Vzdělávání talentovaných dětí podpoří tři nové učebny, které vzniknou půdní vestavbou ve stávající budově Základní umělecké školy na Masarykově náměstí. „Stavba má zpracovanou dokumentaci pro provedení stavby a vydané platné stavební povolení. Předpokládá se investice kolem 5 milionů korun,“ říká Lauerová.

Na nový chodník ke vlakovému nádraží se mohou těšit cestující v ulici Táborská mezi ulicemi Ruská a Kyjevská. V tomto úseku chodník úplně chybí a chodci se dostávají do kolizí s auty. Tato ulice je jedním z klíčových přístupů k nádraží a je proto velmi frekventovaná.

Podle radnice tu vznikne levostranný chodník ze zámkové dlažby široký 1,5 m a dlouhý 256 metrů, přimknutý k oplocení rodinných domů. Podél chodníku vznikne zelený travnatý pás, který bude oddělovat stávající místní komunikaci a chodník. „Součástí projektu je i řešení vjezdů a vstupů do jednotlivých nemovitostí. Vyřeší se i napojení a úprava schodiště v ulici Zborovská,“ dodává Lauerová.

Dej si šlofík, budeš profík. Víte, kolik hodin je zdravé spát?

Dnes, 13:17
Policie pátrá po neznámém řidiči, který v Říčanech u Prahy srazil nezletilou dívku při přecházení...
13.1.2021
Říčanské muzeum muselo výrazně omezit výukové programy pro děti a kvůli propadu příjmů se nevyhnulo...
12.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
12.1.2021
Některé rekreační chaty a chalupy se v zimním období stanou terčem zlodějů. Rádi si vybírají...
19.12.2020
Na patnácti lokalitách v okrajových částech Říčan vzniknou na pozemcích města květnaté louky, aleje, remízy...
17.12.2020
Město hledá firmu, která by postavila v Říčanech u Prahy novou školu pro 540 žáků. Ta...
14.12.2020
Nedávný sesuv kamení na silnici v Břežanském údolí u Prahy není jediný problém k řešení. Generální...
12.12.2020
Nově rekonstruované hřiště mají v základní škole U Obory v Praze 22 - Uhříněvsi. Má...
11.12.2020
Ministerstvo pro místní rozvoj řeší námitku systémové podjatosti ohledně územního rozhodnutí ke stavbě úseku Pražského...
1.12.2020
Zdravotníci nemocnice v Říčanech (AGEL) v odběrovém místě na odběr vzorků na covid-19 zvládli za první měsíc...
30.11.2020
Současná epidemická situace bohužel nedovoluje lidem setkávat se tak, jak by si přáli. Rozsvícení vánočního...
Reklama