Říčanská radnice postaví chodníky, revitalizuje okolí rybníků a rozšíří možnosti výuky

Říčany hospodařily vloni s přebytkem 118,8 milionů korun, zastupitelé schválili jeho rozdělení na revitalizaci okolí přírodní nádrže Marvánek, půdní vestavbu Základní umělecké školy a opravu chodníku.

Zastupitelstvem prošel návrh starosty města, ve kterém je připsáno 33 milionů korun na připravené investiční akce se stavebním povolením. Posílila také položka na opravy komunikací, a to o dalších 5 milionů korun.

Zastupitelé schválili úpravy okolí přírodní nádrže Marvánek za 13,7 milionů korun. Oblíbený cíl výletníků se tak po pěti letech příprav dočká realizace. Projekt zahrnuje úpravu cest okolo rybníka. „Hojně navštěvovaný areál město doplní o lavičky, cvičební prvky, griloviště nebo altánky,“ uvedla říčanská mluvčí Kateřina Lauerová. Pro kotvení lodiček radnice vybuduje tři dřevěná mola. Pro aktivní trávení volného času vznikne beachvolejbalové hřiště. Z původního objektu pokladny vznikne reprezentativní vstup do areálu se sprchami a převlékacími kabinkami. Počítá se i s rekonstrukcí parkoviště a příjezdové ulice Řípská.

Vzdělávání talentovaných dětí podpoří tři nové učebny, které vzniknou půdní vestavbou ve stávající budově Základní umělecké školy na Masarykově náměstí. „Stavba má zpracovanou dokumentaci pro provedení stavby a vydané platné stavební povolení. Předpokládá se investice kolem 5 milionů korun,“ říká Lauerová.

Na nový chodník ke vlakovému nádraží se mohou těšit cestující v ulici Táborská mezi ulicemi Ruská a Kyjevská. V tomto úseku chodník úplně chybí a chodci se dostávají do kolizí s auty. Tato ulice je jedním z klíčových přístupů k nádraží a je proto velmi frekventovaná.

Podle radnice tu vznikne levostranný chodník ze zámkové dlažby široký 1,5 m a dlouhý 256 metrů, přimknutý k oplocení rodinných domů. Podél chodníku vznikne zelený travnatý pás, který bude oddělovat stávající místní komunikaci a chodník. „Součástí projektu je i řešení vjezdů a vstupů do jednotlivých nemovitostí. Vyřeší se i napojení a úprava schodiště v ulici Zborovská,“ dodává Lauerová.

Dej si šlofík, budeš profík. Víte, kolik hodin je zdravé spát?

2.4.2020
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
30.3.2020
Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč...
29.3.2020
Všichni, kteří právě v těchto dnech rozhodují o našich osudech, o nouzovém stavu, stojí v...
29.3.2020
Hlasování o návrzích, jak bude naloženo s milionem korun z rozpočtu Prahy 22, je ukončeno....
28.3.2020
Nejčastějšími příčinami zdlouhavého povolování staveb jsou chyby v žádostech, nekompletní dokumentace, chybějící souhlasy státních úřadů...
28.3.2020
Říčany chtějí důsledněji chránit zdraví dětí obyvatel města, radnice proto přistoupila k rozšíření území, kde...
27.3.2020
V Praze jezdí autobusy MHD od soboty 28. března podle prázdninových jízdních řádů. Dosud jezdily...
27.3.2020
Více než tisíc vzorků denně může testovat mezinárodní vědecký tým z centra BIOCEV, společného pracoviště...
26.3.2020
Dopravní policisté prověřují okolnosti dopravní nehody se zraněním, která se stala ve čtvrtek 12. března...
25.3.2020
„Máme jeden respirátor na stanovišti. Zatímco civilisté jsou vyzýváni k nošení roušek i v MHD,...
Reklama