Říčany budou mít nové dopravní hřiště, rozhodli o tom lidé

Modernizaci oblíbeného ale čtyřicet let starého areálu podpořili obyvatelé Říčan v loňském hlasování o projektech financovaných z participativního rozpočtu. Necelé dva miliony korun budou investovány do nového povrchu silnic i chodníků, vodorovného i svislého dopravního značení. Po dobu rekonstrukce nebude areál pro veřejnost přístupný.

Hřiště má mít nové prvky jako křižovatka se semafory, křížení se železniční tratí včetně kolejí a výstražníků, maketu benzínové pumpy a vláčku zajíždějícího do tunelu.

„Školáci budou moci využít novou venkovní učebnu a vznikne zázemí včetně skladu pro dopravní výuku. Lákadlem pro nejmenší budou šlapací autíčka. Přibudou i stojany na kola, lavičky a další mobiliář včetně servisního stojanu na kola a výukových tabulí. Areál se stane atraktivním pro děti, rodiče i výuku,“ uvedla tisková mluvčí města Kateřina Lauerová.

Na pozemku, který obklopují ulice Rooseveltova, Jizerská a Na Obci, vzniklo dopravní hřiště již v osmdesátých letech minulého století. Hřiště volně slouží veřejnosti, ale i k organizované výuce dopravní výchovy, kterou pro školy zajišťuje obecně prospěšná společnost Cesta integrace.

Právě lektorka Markéta Hubínková byla jednou ze dvou navrhovatelek projektu na jeho revitalizaci. „Během dopravní výchovy pro 4. třídy, kterou zajišťujeme pod BESIP, se na hřišti projede cca 800 dětí. Děti učíme nejenom dopravním předpisům, ale i respektu a ohleduplnosti. Jsem ráda, že občané projekt podpořili a věřím, že dopravní výchova nabude mnohem lepších rozměrů a pro veřejnost bude hřiště funkčnější a zábavnější. Hřiště bude krásné! Děti, těšte se!“ říká Hubínková.

Starostka Zímová: Velké Popovice vybudují vodovod, omezí sekání trávy

Projekt na modernizaci dopravního hřiště získal loni největší podporu v hlasování občanů v rámci participativního rozpočtování Překvapte Říčany v kategorii do dvou milionů. Stavba byla firmě předána v polovině července, práce by měly být hotové do pěti měsíců.

„V rámci stavby nechá město vybudovat i venkovní učebnu s tabulí pro dopravní výchovu a zázemí pro kola a šlapací autíčka. Nové dopravní značky, přechody, semafor, železniční přejezd, to vše by dětem mělo ještě více přiblížit skutečný provoz na silnicích, ovšem v bezpečném prostředí dopravního hřiště,“ dodala Lauerová.

Děti si tak upevní zásady správného chování chodce a cyklisty, nacvičí si pravidla silničního provozu a zábavnou formou se naučí bezpečně pohybovat jako účastníci silničního provozu.

Pohrát si budou moci i na novém hracím prvku. Kromě nových laviček, odpadkových košů, stojanů na kola a servisního stojanu budou moci návštěvníci využít i pítko se žlábkem na mytí rukou. Návštěvníkům bude nově k dispozici i toaleta.

V jakém přírodním koupališti se můžete vykoupat, a kde je voda nevhodná

Včera, 14:30
Lechnýřovnu po opravě v roce 2012 získala rakovnická knihovna, která zde zřídila malé muzeum, kde...
26.9.2020
Své o tom ví i oblíbený moderátor Michal Jančařík, do jisté doby velký sportovec a...
26.9.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
26.9.2020
Nechala ji vybudovat v roce 2001 telekomunikační společnost Telefonica O2. Konstrukčně ji navrhl Ing. Janata...
25.9.2020
Přesně 26. září 1920 se poprvé rozhrnula opona a loutky sochaře Vojty Suchardy v krásných...
25.9.2020
Svět ho i po dvou staletích zná pod jménem Jean-Baptiste Gaspard Deburau. Tak je uváděn...
25.9.2020
Kraj hejtmanky Pokorné Jermanové utratil za nebezpečné resuscitační sady deset milionů korun. Jejich součástí jsou...
25.9.2020
Výstavba okružní křižovatky Červené Vršky na silnici I/3 se blíží k ukončení II. etapy. Jelikož...
25.9.2020
Středočeští hygienici v Hudčicích u Březnice navštívili stánk na návsi, ve kterém byla připravována točená...
24.9.2020
Tradiční setkání bývalých příslušníků pomocných technických praporů se ve čtvrtek 10. září uskutečnilo opět v...
24.9.2020
Záměrem této aktivity je do praxe pražského školství přinést ty nejmodernější technologie. Postupně je budováno...
Reklama