Vleklé domácí násilí syna vůči rodičům ve středočeské vesničce

Manželé Božena a Pavel žijí v malé středočeské vesnici. Problémy mají s třicetiletým synem Davidem, který se na nich dopouští domácího násilí.

David, který nepracuje, se k rodičům choval agresivně, když se opil, demoloval zařízení domu. „I když opilý nebyl, dělal naschvály. Poté, co jsem se jednou vrátila z nákupu a vybalovala tašku, vzal koupené mléko a sirup a s úsměvem to vylil do dřezu. Jindy prošel obývákem a jen tak houkl na svého otce vulgární nadávku. Když jsme se ohradili, neměl daleko k tomu nás uhodit. Do manžela několikrát strčil, dělal na nás výhrůžná gesta. Jednou zničehonic vběhl do obýváku, shodil manžela z křesla a ještě do něj kopl,“ popsala domácí situaci při jedné z prvních návštěv v Respondeu Božena.

Strach rodičů ze syna

Rodiče se syna báli. Až po jednom z jeho zuřivých záchvatů zavolali policii. Ta Davida odvezla, po pár dnech se vrátil a vyhrožoval rodičům, že jestli nestáhnou trestní oznámení, ublíží jim. Ti se ho báli a souhlas k prošetření věci policií nedali. Při posledním zásahu využila policie institut vykázání. David musel na deset dnů opustit bydliště a nesměl své rodiče ani kontaktovat.

V Brandýse i Čelákovicích působí bezplatná poradna po lidi v tísni

Policie o vykázání dle zákona kontaktovala intervenční centrum a jeho pracovnice pak Boženě a Pavlovi nabídla pomoc. Ti se s poradkyní centra sešli a byli rádi, že můžou o prožitých hrůzách s někým mluvit. V Respondeu našli pochopení a podporu. Poradkyně jim pomohla sepsat návrh k soudu, kde žádali o prodloužení vykázání o měsíc a vysvětlila jim, jak postupovat, aby se syn již domů nemohl vrátit.

Kontakt s intervenčním centrem

Soud vyšel manželům vstříc a syn se ani po deseti dnech nemohl vrátit domů. Božena ho ale začala litovat, David se tak po měsíci vrátil. Zpočátku to vypadalo, že u něj nastala změna. Když ale po čase poradkyně intervenčního centra zavolala manželům, aby se zeptala, jak se jim daří, Božena přiznala, že syn opět začíná dělat problémy, byť ne tak hrozné. S poradkyní se domluvila na pravidelném kontaktu. Po dalších několika měsících požádali manželé o schůzku v intervenčním centru, kde chtějí opět popovídat o nesnesitelnosti chování syna a hledat s poradkyní možnosti řešení.

S kým budou děti na svátky? Neúnosné konflikty pomáhá řešit bezplatná poradna

Respondeo, jak již Náš REGION informoval, nabízí bezplatnou a diskrétní podporu, informace, rady a praktickou pomoc. Provozuje občanskou poradnu, intervenční centrum pro oběti domácího násilí a program Pomoc rodinám s dětmi pro ohrožené rodiny s dětmi. Bezplatná poradna má pobočky v Brandýse nad Labem, v Čelákovicích, v Nymburku, v Poděbradech, v Pečkách a v Městci Králové. Celkově Respondeo působí ve východní a severovýchodní části Středočeského kraje, na území okresů Mělník, Mladá Boleslav, Praha-východ, Nymburk, Kolín a Kutná Hora.

23.2.2021
Místní akční skupina Říčansko vyhlásila výzvu na příjem žádostí o regionální značku ZÁPRAŽÍ originální produkt...
23.2.2021
Šoféři se sněhovou nadílkou v lednu nechali překvapit, ti své auta často nezvládl. Ukázala to...
23.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.2.2021
Senior ze Struhařova jižně od Prahy má po návštěvě neznámé dvojce po úsporách. Stal se...
13.2.2021
Učitelka prvňáků základní školy v Dolních Břežanech u Prahy se nakazila koronavirem. Nákazu potvrdily testy...
4.2.2021
Městská část Praha 22 vyhlásila architektonickou soutěž na novou základní školu. Nebude tak dále pokračovat...
2.2.2021
Problematický zoopark ve Zvoli u Prahy stále setrvává. Jeho majitel Tomáš Machač sice slíbil, že...
1.2.2021
Radnice městské části Praha 22 organizovala první vlnu očkování seniorů nad 80 let, kteří o...
29.1.2021
Hasiče vyburcovala 25. ledna večer signalizace, která hlásila požár v biotechnologickém a biomedicínském centru BIOCEV...
Z loňského předání 2500 kg potravin, které předal Jan Tuna.
27.1.2021
Papírové stravenky Sodexo Gastro Pass s platností do 31. prosince 2020 mohou pomoci potřebným. „Propadlé...
21.1.2021
Říčany nemusely ve změně územního plánu podpořit zelené střechy výměnou za větší plochy zabrané stavbami....
Reklama