Na Vysočině komplikuje dopravu sněžení. Řidiči, dbejte zvýšené opatrnosti

Nehoda autobusu

Nevlídné zimní počasí a padající sníh silný vítr jsou zdrojem obtížné sjízdnosti některých úseků na Vysočině. Následkem jsou neprůjezdné úseky a přibývající dopravní nehody.

V některých kopcích nemohou vyjet kamiony, místy blokují provoz i na silnicích I. třídy. To se týká například úseku I/34 mezi Jitkovem a Českou Bělou na Havlíčkobrodsku.

Tři auta ráno havarovala u Jakubova na Třebíčsku, u Pohledu na Havlíčkobrodsku skončilo osobní auto na střeše v příkopu. Kolem 7:00 havaroval kamion s nákladem pelet na II/344 u Nové Vsi poblíž Chotěboře na Havlíčkobrodsku, vyjel z komunikace a obrátil se na bok. Silnice je podle policie průjezdná.

Na nájezdu z čerpací stanice na 111. kilometru na Prahu hořela před 6:00 u nákladního vozu převážejícího osobní auta zadní náprava. Ani u této nehody nebyl nikdo zraněný. Podle hasičů tam vznikla škoda asi za 1,5 milionu korun.

Sníh ztěžuje dopravu i dodávky proudu. Kde všude musely záchranné jednotky zasahovat?

Na dálnici D1 byly v noci největší problémy ve směru na Prahu mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde řidiči asi tři hodiny po půlnoci kvůli špatné sjízdnosti odstavovali kamiony. Špatná sjízdnost byla i na 77. kilometru mezi Koberovicemi a Hořicemi.

Sypače silničářů jezdí v celém kraji, čistit silnice od sněhu v noci pomáhaly traktory s radlicemi. Místy nebylo kvůli hustému sněžení vidět na cestu, řekl dispečer krajské správy a údržby. Uvedl, že vozovky jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Teploty byly na Vysočině k ránu dva až čtyři stupně pod nulou. Sněhové přeháňky budou podle Českého hydrometeorologického ústavu na Vysočině i během dne, zpočátku na většině území, později místy. Čerstvý vítr s nárazy i kolem 50 kilometrů v hodině bude zvolna slábnout odpoledne a večer.

adp/ČTK

 

Na louce
21.1.2021
Těhotné ženy a maminky s dětmi v těžké životní situaci mohou na přechodnou dobu najít...
21.12.2020
Archeologové objevili v milevském klášteře schránku s odseknutou částí hřebu z takzvaného Pravého kříže, tedy...
2.11.2020
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
2.11.2020
Tisková mluvčí policie české Republiky Dana Čírtková upozorňuje, že se kriminalisté z Vysočiny zabývají podvodným...
1.11.2020
Období kolem dne Památky zesnulých bylo každoročně spojeno s velkou návštěvností hřbitovů i ve vzdálenějších...
Mateřská školka
20.10.2020
Rodiče dětí, které navštěvují Mateřskou školu na ulici Bratrská v Dačicích, byli koncem minulého týdne...
Reklama