Český Krumlov odpustí poplatky za předzahrádky. Město tak přijde o několik milionů

Český Krumlov promine podnikatelům do konce dubna poplatek za svoz odpadu a do konce června poplatek za předzahrádky a reklamní stojany. Jde o podporu, která by měla zmírnit dopady koronavirové pandemie.

Město zareagovalo na žádost Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov o podporu v krizi. „Nemůžeme chtít po původcích odpadů, aby platili za svoz, když mají zavřené provozovny. Jistá úleva pro provozovatele bude i odpuštění poplatku za předzahrádky, přestože je rozpočet města už tak dost napnutý. Nicméně jsme si vědomi těžké situace, ve které se řada provozoven ve městě nachází. Chceme proto přispět k jejímu zvládnutí, než se činnost restaurací a dalších podniků opět nastartuje,“ uvedl Hermann.

Kvůli úlevám tak přijde město o 1,5 milionu korun za odpadové poplatky a o tři čtvrtě milionu za předzahrádky. Za první letošní čtvrtletí odpustil Krumlov nájemné podnikatelům, kteří si pronajímají městské prostory. Šlo asi o 15 živnostníků. Zda jim radnice promine nájem i ve druhém čtvrtletí, zatím nerozhodla. „Čekáme, jak se stát postaví k další podpoře podnikatelů,“ řekl Hermann.

Český Krumlov zdraží vodné i stočné, aby splatil úvěr za čistírnu. Kolik si lidé připlatí?

Loni na jaře přišel Český Krumlov asi o 12 milionů Kč z nájemného, poplatků z pobytu či poplatků za předzahrádky, jež radnice odpustila, aby podnikatelům ulehčila situaci po pandemii.

Český Krumlov, kde žije asi 13 tisíc lidí, má letos rozpočet s příjmy 409,5 milionu a výdaji 438,9 milionu Kč. Schodek je 29,4 milionu. Letos investuje 95 milionů. Krumlov si loni vzal na investice úvěr 28 milionů.

adp/ČTK

5.4.2021
Hygienici v Jihočeském kraji nezaznamenali za poslední dva dny žádné úmrtí v souvislosti s covidem-19....
31.3.2021
Dětské prohlídkové trasy, výstavu prvorepublikových aut, barokní lékárnu i restaurované fresky nabídnou letos jihočeské hrady...
29.3.2021
Myslivec našel v lese na Českokrumlovsku kulovnici, kterou jeho kolegovi odnesl loni na podzim při...
Reklama