Kouzelný Krumlov nebude. Město ozdobí díla místní ZUŠky

Český Krumlov zrušil kvůli koronaviru slavnosti Kouzelný Krumlov, plánované na 30. duben až 2. květen. Běžně zahrnuje akce vystoupení dětských souborů, jarmark nebo pálení čarodějnic. Místo slavnosti připraví město na květen náhradní program. Na plakátovacích plochách představuje díla žáků ZUŠ, která vytvořili při pandemii. 

„Kouzelný Krumlov jako jednorázová akce na čarodějnice se ruší. S akcí, která je v Pivovarské zahradě, kde jsou koncerty a hry pro děti, z pochopitelných důvodů nepočítáme. Nicméně chtěli bychom téma roztáhnout do květnového programu vzhledem k tomu, že muzea a galerie připravují zajímavé výstavy. Budou komentované prohlídky, drobné akce. Chceme uchopit téma i jako pozvánku do májového Krumlova, kde se bude kultura pomaličku rozjíždět,“ řekl místostarosta Ivo Janoušek.

Už teď vystavilo město na výlepových plochách práce žáků základní umělecké školy. V nejbližší době chce radnice také umístit na fasády domů pamětní desky významných místních umělců.

Město nechystá ani organizované pálení čarodějnic. „Ve chvíli, kdy uděláte veřejnou městskou slavnost a dopředu víte, že máte omezení, tak nedokážete zajistit, že nepřijde dvojnásobek lidí, než máte povolený podle tabulek z vlády,“ doplnil místostarosta.

Český Krumlov zdraží vodné i stočné, aby splatil úvěr za čistírnu. Kolik si lidé připlatí?

Slavnost Kouzelný Krumlov je spjatá s oslavami jara a května jako měsíce lásky. V předchozích letech se stavěla májka, vyráběly čarodějnické doplňky, vystupovaly dětské soubory. Součástí bylo pálení čarodějnic, lampionový průvod i jarmark.

Hlavní akci roku, červnové Slavnosti pětilisté růže, chce město rozprostřít do delších časových úseků a malých programů. Zapojit by se mohly místní restaurace i kavárny, v plánech je i historizující výzdoba, řekl již dříve Janoušek. Loni kvůli koronavirové krizi zrušilo město většinu kulturních akcí včetně 34. ročníku Slavností pětilisté růže, na něž ročně jezdí kolem 23 tisíc lidí.

Český Krumlov, v němž žije asi 13 tisíc lidí, má letos rozpočet s příjmy 409,5 milionu a výdaji 438,9 milionu Kč. Schodek je 29,4 milionu korun, na investice má město v kapitálových výdajích 95 milionů. Krumlov si již loni vzal na investice úvěr 28 milionů.

adp/ČTK

Včera, 12:27
Starosta Dačic Karel Macků si přestává pamatovat, co odpovídá novinářům, ty pak na stránkách Dačického...
14.5.2021
Několik měsíců kriminalisté z Českých Budějovic pracovali na případu souvisejícím s poskytováním erotických služeb. Ve...
19.4.2021
Policejní potápěči nalezli v v orlické přehradě tělo muže, kterého více než měsíc hledali. Při...
16.4.2021
Jihočeské divadlo zakončilo loni hospodaření se ztrátou 734 tisíc korun, kterou lze pokrýt z rezervního...
13.4.2021
Tábor bude jedním z prvních měst v republice, které vybuduje zelenou střechu na obytném panelovém...
5.4.2021
Hygienici v Jihočeském kraji nezaznamenali za poslední dva dny žádné úmrtí v souvislosti s covidem-19....
31.3.2021
Dětské prohlídkové trasy, výstavu prvorepublikových aut, barokní lékárnu i restaurované fresky nabídnou letos jihočeské hrady...
30.3.2021
Český Krumlov promine podnikatelům do konce dubna poplatek za svoz odpadu a do konce června...
29.3.2021
Myslivec našel v lese na Českokrumlovsku kulovnici, kterou jeho kolegovi odnesl loni na podzim při...
Reklama