17.9.2021
Zprávy

Hana Lipovská byla odvolána z rady České televize

Sněmovna na návrh svého volebního výboru odvolala z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou. Důvodem bylo údajné porušení zákona o České televizi a ztráta nezávislosti, o níž tento zákon hovoří. Lipovská kandiduje v říjnových sněmovních volbách za uskupení Volný blok, jehož lídrem je i nezařazený poslanec Lubomír Volný. Lipovskou ve Sněmovně hájil. Lipovská v radě vystupovala proti řediteli České televize Petru Dvořákovi.

17.9.2021
Zprávy

V Rakovníku se budou řešit podmínky privatizace bytů postavených z dotací

Vedení rakovnické radnice bude řešit podmínky privatizace bytů v ulicích Otýlie Beníškové a Jirkovského, které město postavilo za státní dotaci. Dle smluv a platných aktuálních zákonů není jasné, zda a kolik by lidé za byty měli platit. Na soud se ještě nikdo neobrátil a vedení města se snaží o to, aby k tomu nedošlo, sdělil místostarosta Rakovníka Jan Švácha (za Společně pro Rakovník).

17.9.2021
Krimi

Policie v Ústí nad Labem dopadla výrobce pervitinu

Policie v Ústí nad Labem dopadla ve čtvrtek třicetiletého muže a jednapadesátiletou ženu, cizinku, které podezírá z výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Policie oba zadržela v centru města, muže v autě a ženu v bytě.

17.9.2021
Zprávy

Se současným návrhem výhledu rozpočtu nebudou prý české vysoké školy konkurenceschopné

 Zástupci vysokých škol nesouhlasí s návrhem výhledu rozpočtu na další roky. Aktuální návrh pro vysokoškolské vzdělávání nepočítá na léta 2023 a 2024 s žádným přidáním peněz, ačkoli v souladu s demografickým vývojem se očekává růst počtu studentů. Pokud by v dalších letech nepokračoval současný trend navyšování rozpočtu, mohlo by to vést k poklesu konkurenceschopnosti a kvality vysokých škol. Předsednictvo Rady vysokých škol (RVŠ) to uvedlo v usnesení, o kterém informovala Jana Bečková z Agentury RVŠ.