8℃
Dnes je 15. říjen , svátek má Tereza

Jste se sebou nespokojení? Přestaňte se porovnávat s ostatními a přijměte sami sebe

Pokud jste už někdy vykřikli „Nenávidím se!“, nejste sami. Všichni se část svého života litujeme a vyčítáme si, co jsme mohli udělat a neudělali, co jsme mohli říct a neřekli. Jsme k sobě kritičtí, protože se porovnáváme s jinými lidmi, o kterých si myslíme, že jsou dokonalejší a šťastnější. Místo toho, abychom si uvědomili svou jedinečnost a byli vděční za to, co máme a čím jsme.

Reklama

Neporovnávejte se s jinými lidmi

Moderní doba nám to vůbec neusnadňuje. Je velmi snadné porovnávat se s jinými, kteří působí, jako by žili vysněným stylem života:

  • Kritičtěji se díváme na vlastní váhu a postavu, protože všude vidíme nakašírované reklamy a články v časopisech jsou doprovázeny fotografiemi „ideálních lidí“.
  • Problémy ve vztahu se příliš zveličují, neboť máme k dispozici všemožné rady a doporučení.
  • Z příspěvků na sociálních sítích se nám zdá, že jiní lidé si žijí mnohem lépe než my, což jen přispívá k naší úzkosti a nespokojenosti.

Máte špatnou náladu? Naučte se několik metod, jak ji bleskově proměnit v dobrou

Na rčení o sladké nevědomosti je hodně pravdy. Podnikatelský kouč Nigel Cumberland se ve své knize 100 věcí, které dělají úspěšní lidé zmiňuje o klientovi, který pomocí internetových nabídek práce a porovnávání platů zjistil, že mu firma za jeho práci platila příliš málo. Měl na sebe velkou zlost, protože na svém hůře placeném místě strávil pět let. Cumberland mu proto připomněl, že jej jeho práce přece bavila, finančně nijak nestrádal a nyní – bude-li chtít – může požadovat vyšší plat. Přestaňte se tedy porovnávat s jinými lidmi a možná dojdete k závěru, že je vše v pořádku.

Nepřenášejte negativní emoce na ostatní

To, jak se sami cítíme, bohužel ovlivňuje i lidi okolo nás. Své negativní pocity obvykle promítáme nebo přenášíme na jiné. Projevují se žárlivým, cynickým, kritickým, zlostným nebo chladným chováním, a úspěšní lidé se takovými vlastnostmi obvykle nevyznačují.

Díky těmto 5 návykům budete mít každé ráno dobrou náladu

Přijměte svou jedinečnost

Jste jedineční a nikdy byste neměli usilovat o to, abyste se stali přesnou kopií někoho jiného. Přestaňte se obávat, zda vyhovujete nějakým šablonám. Podobně jako všichni ostatní v sobě spojujete silné i slabé stránky, takže se přestaňte trápit tím, že je s vámi něco „špatně“. Místo toho buďte vděční za to, co máte a čím jste.

Ještě dnes se pokuste přestat s porovnáváním. Když se budete srovnávat s jinými lidmi, nikdy nedokážete být šťastní. Pokaždé najdete někoho, kdo vypadá bohatší, šťastnější, zdravější či krásnější, nebo kdo má dokonalejší vztah.

10 tipů, jak se stát spokojenějším v každodenním životě

Projevujte se pozitivně

Každý z nás má občas špatný den. Každému se stane, že nemůže najít telefon nebo klíče od bytu, zapomene natankovat auto či si potřísní oděv jídlem nebo pitím.

Ať už máte na sebe jakoukoliv zlost, nepřenášejte ji na jiné lidi. Samozřejmě se můžete svěřit se svými pocity a starostmi a odhalit vlastní zlost a frustraci, ale neubližujte lidem kolem sebe. Nebuďte tvrdí, odmítaví a chladní. Když projevíte pozitivní přístup, vaše vlastní negativní pocity ustoupí. Vyzařujete-li pozitivní náladu, nebudete v sobě živit negativní myšlenky. Počkejte, až ustoupí, a zjistíte, že jste se s proběhlou situací smířili. V tom spočívá doporučení, abyste se skutečně akceptovali a měli se rádi.

 

Včera, 17:30
Od jeho narození uplynulo téměř 130 let. Byl skvělý generál a americký prezident. Dnes ho...
Včera, 17:11
Vivat Vlasta! zvolal v závěru svého projevu herec David Prachař. Rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou,...
Včera, 16:00
Žijeme ve věku elektřiny. Pravdou je, že se naše éra někdy nazývá kosmickým nebo atomovým...
Včera, 14:00
V každé druhé domácnosti je knihovna s nějakou knihou od Karla Plicky. Většinou jde o...
Včera, 11:30
Jak ozdravit tělo na podzim? Zkuste jedinečné smoothie, které "hodí do pohody" i vaši mysl....
Včera, 10:00
Krásný a povzbudivý příklad toho, že i z toho nejbídnějšího postavení se člověk může povznést k tomu...
šípek
Včera, 08:00
Vitaminový koktejl, který šípky obsahují nenajdete v žádné lékárně. Uvádí se, že obsahují až desetkrát...
13.10.2019
Odsouzení dvou italských přistěhovalců k smrti vyvolalo obrovskou vlnu nevole a protesty mnoha světových osobností....
13.10.2019
Na ulici dosud čpí česnekový zápach spáleného tritolu. Převrácené tramvaje, sudy naplněné vším možným, prkna,...
13.10.2019
Jeho osud je odrazem ranně feudálních bojů o vládu v zemi, v Anglii stejně jako u nás,...
Reklama