25℃
Dnes je 17. červen , svátek má Adolf

Kanna jako přírodní antidepresivum. Africká bylina snižuje úzkost, stres a pocit vyhoření

Asi už to znáte sami. Deprese, úzkosti, stres v práci. Pocity, které čas od času pociťuje každý. Když zajdete k odborníkovi, pravděpodobně vám předepíše léky na úzkost nebo antidepresiva. Existuje ale i přírodní cesta. Znáte africkou bylinu Kannu, která dokáže významně ovlivnit náladu?

Reklama

Kanna je malá rostlina pocházející z jižní Afriky. Tam roste, nikam jinam se nerozšířila. Rostlina kvete drobnými světle žlutými nebo oranžovo-růžovými květy a je vysoká 30 centimetrů. V našich podmínkách ji pravděpodobně nevypěstujete, můžete ji ale objednat v e-shopu. Prodává se buď jako namletá, nebo v prášku.

Účinky Kanny

Kannu užívali už jihoafričtí pastevci, sběrači i lovci. A to jako modulátor nálady. Tradičně se její listy žvýkaly. Kanna obsahuje látky, které umí výrazně zlepšovat náladu. A jak? Obsahuje mesembrinové alkaloidy mesembrin a mesembrenon. Dalšími jsou například mesembranol a mesembrenol. Hlavní psychotropní účinky jsou způsobeny působením alkaloidů na fosfodiesterasu 4 a serotonin.

Celer už dávno nepatří jen pod svíčkovou. Zatočí s depresemi a působí jako silné afrodiziakum

Po užití Kanny se budete cítit uvolněně, bez starostí, tato bylina také trochu utlumí emoce. Nálada bude nejspíš komunikativní a tvůrčí. Bylina snižuje úzkost, stres a napětí. Je tedy vhodná při depresích, nebo při vadách komunikace. Je vhodné i při nervovém vyčerpání, při pocitech vyhoření. Hodí se i pro lidi se sníženou empatií a jinými psychickými potížemi.

Kanna a kombinace s jinými bylinami

Má účinky už sama o sobě, přesto ji lze ještě zkombinovat s dalšími bylinami. Dobré je zkombinovat ji například s Kratomem, Damiánou, s Modrým leknínem. Použít můžete i Tongkat ali nebo Leonotis leonorus. Kombinace těchto bylin s Kannou zvyšují euforické účinky a případně působí až sedativně. Když smícháte Kannu se ženšenem, tak účinky Kanny přijdou rychleji.

FOTO: Africká bylina Kanna jako antidepresivum

Africká bylina Kanna jako antidepresivum - Kanna bylinaAfrická bylina Kanna jako antidepresivum - Kanna bylinaAfrická bylina Kanna jako antidepresivum - Kanna bylinaAfrická bylina Kanna jako antidepresivum - Kanna bylinaAfrická bylina Kanna jako antidepresivum - Kanna bylina

Nežádoucí účinky

Kanna zvyšuje krevní tlak, tudíž není vhodná pro osoby s vysokým krevním tlakem. Jestliže nedodržíte dávkování, tak se mohou vyskytovat změny nálad, ospalost, závratě, nebo bolesti hlavy. Objevit se mohou také zažívací potíže jako bolesti břicha nebo průjem, ale většině lidem se objevují jen asi 15 minut po požití Kanny. A poté si mohou užívat několik hodin působení této antidepresivní byliny.

Kanna a chemická antidepresiva

Kanna se nesmí kombinovat s antidepresivy obsahující selektivní inhibitory MAOI (seroxat, prozac a další). Stejně tak by se neměla kombinovat například s Yohimben nebo Harmalou.

Před 38 minutami
Však se mu také přezdívalo architekt módy. Uplatnil v ní svůj technický smysl pro proporce,...
Včera, 17:30
Je normální, že nikdo nemá chuť na milostné hrátky každý den. Frigidita bývá však často...
Včera, 16:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 16:00
Málo známá jaderná katastrofa, které měla být utajena. Celkově třetí největší nehoda tohoto druhu byla...
Včera, 14:00
Při svém pátrání po zapomenutých památkách jsem cestou na Makovou horu, která je středočeským poutním...
Včera, 11:30
Tato málo známá kapitola německé historie značně připomínající náš 21. srpen 1968 se jmenuje „Aufstand...
Včera, 10:00
Stalo se tak horké červnové neděle 16. června 1426. Husitům už v té době začínaly...
Včera, 09:27
"Psaní poezie vychází z potřeby, cítím přetlak nebo nějaký pocit, který chci zaznamenat. Z toho...
Včera, 08:00
Pokud se chceme dostat přes ostrov Štvanice na opačnou stranu Vltavy, vydáme se po prvním...
15.6.2019
Způsob, jakým sevřete ruku v pěst, vypovídá hodně o vašich podvědomých úmyslech a také o...
15.6.2019
Milovníci historie si jistě dobře pamatují na skvělý, pětidílný seriál, slovenské televize. Je již trochu...
Reklama