5℃
Dnes je 21. listopad , svátek má Albert

Kapka do žil a Hovory W navazují na werichovskou tradici. Připojíte se?

Další fotky

Určitě rádi. Vůdčí osobností obou projektů je totiž dlouhá léta utajovaný syn Jana Wericha Jiří, nadaný stejným smyslem pro humor jako jeho slavný otec. Na papíře to potvrdil v knize Kapka do žil a před diváky v oblíbeném pořadu Hovory W.

Jedno z mnoha představení „HOVORŮ W“ se konalo v úterý 18. září v Klubu Fresh Senior v Písecké bráně v Praze s obvyklými protagonisty – Jiřím Werichem Petráškem, nakladatelem a zpěvákem Pavlem Mészárosem a někdejším dvorním pianistou Marty Kubišové Karlem Štolbou. Jejich nadšení pro věc a skvělá nálada rychle strhly publikum, které nemělo problém se k zábavě aktivně připojit.

Jasná koule se snesla z oblaků, popisuje kronikář z Líbeznic. Viděl na vlastní oči UFO?

Vzácnou návštěvou večera byla paní Eva Tůmová, někdejší hospodyně, ošetřovatelka a rodinná přítelkyně rodiny Werichových, která s nimi trávila poslední léta ve vile na Kampě. A ten večer také poprvé Jiří Werich a Pavel Mészáros prozradili, že společně s Evičkou Tůmovou chystají knihu o jejím životě, spojeným velmi těsně s rodinou herecké legendy.

Zpěv jako klíč k duši. Jak je možné, že v nás vyvolává rozmanité emoce?

Stejná atmosféra panovala i několik dní předtím ve středu 12. září, kdy Jiří Werich Petrášek v Kavárně u sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze pokřtil audioverzi své knihy KAPKA DO ŽIL, kterou s ním ve studiu Českého rozhlasu Sever namluvil herec Jan Přeučil.

Petra Janů a její turné s Noidem: Nejen hezký chlap, ale i dobrý zpěvák

Ve skvělé atmosféře si diváci v plném sále vyslechli nejen humorné historky a střípky životní moudrosti, ale společně si zazpívali písničky z repertoáru Osvobozeného divadla, ale třeba i Rudolfa Cortése či Jiřího Vašíčka v podání Pavla Mészárose, který společně se zpěvačkou Kamilou Hübsch překvapili závěrečným duetem Julio Iglesia a Dolly Parton. Přestože se křtilo opravdu originálním mlékem „Hej Rup“ od továrníka Simonidesa, skvělou náladu podpořil i tekutý příspěvek pivovaru Svijany. I přes neobvyklou kombinaci nápojů křest přežili všichni ve zdraví.

Eva Pilarová v New Yorku

Eva Pilarová bude na hudební scéně dlouhých 60 let. „Na novém cédéčku bude to, co kdysi zasáhla cenzura,“ říká zpěvačka

Diváci tak mohli v hledišti a později i na jevišti zaznamenat i další známé až legendární osobnosti – herce Jana Přeučila a Evu Hruškovou, psychiatra Jana Cimického, někdejšího populárního sportovního redaktora Jaroslava Suchánka, režiséra a scénáristu Gustava Oplustila, nebo specialistu na vychytávky Láďu Hrušku.

FOTO: Křest audioknihy Kapka do žil

Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 2Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 3Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 4Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 5Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 6
Další fotky
Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 7Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 8Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 1Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 2Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 3Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 4Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 6Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 7Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 8Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 9Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 10Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 11Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 12Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 13Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 14Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 16Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 15Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 17Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 18Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 1

Účastníci obou akcí tak byli jedni z prvních, kteří si mohli audioknihu koupit a nechat autorem podepsat. Ostatní budou jistě mít stejnou příležitost při některých dalších Hovorech W či jiné příležitosti, na které se Jiří Werich Petrášek, Pavel Mészáros i pianista Karel Štolba těší už teď.

Včera, 17:30
Osudová zkouška na něj čekala třikrát v životě a ve všech třech případech se Alois...
Včera, 16:21
Dokumentární filmy, diskuze a výstavy na téma jídlo a zemědělství budou k vidění 21. listopadu...
Včera, 16:00
Francouzský chemik a biolog Louis Pasteur je všeobecně uznáván jako nejvýznamnější osobnost dějin lékařství. Vědu...
Včera, 14:00
Největší bizáry na polích českých diet? Vajíčková dieta, banánová i tukožroutská polévka. Co je libo?
Včera, 11:30
Rady, tipy a vychytávky z dob minulých jsou hojně vyhledávané i dnes. Sice se dříve (oproti...
Včera, 10:00
Při procházkách po romantických uličkách ve Starém městě procházíme kolem gotických staveb, renesančních paláců i...
Včera, 08:00
Obyvatelé Ženevy si mohli vybrat. Buď přijmout Kalvínovu věrouku i se všemi omezeními, anebo raději...
19.11.2019
V listopadu 1945, jen pár měsíců po válce, otevřel americký žalobce Henry Jackson pětihodinovou obžalobou...
19.11.2019
Přitom Ladislav Mikeš Pařízek (19. 11. 1907 – 28. 3. 1988) býval ještě počátkem 60. let naší...
19.11.2019
Dýně přímo volají po nápaditém zpracování, stejně tak jablka i hrušky. Slibují výjimečný gurmánský zážitek....
Reklama