Karlovarská policie obvinila čtyři muže z vydírání, muži vyhrožovali zbraní

8.10.2022
Roman Kořinek

Karlovarští policisté obvinili čtyři muže z vydírání. Hrozí jim až osm let vězení. V kavárně v Karlových Varech údajně vyhrožovali střelnou zbraní jinému muži, po kterém chtěli vrátit peníze. Policie o tom informovala na webu. Jedním z obviněných je podle televize CNN Prima News bývalý fotbalový reprezentant David Limberský. Policie tuto informaci nepotvrdila, Limberský se nevyjádřil.

Obviněným mužům je 37, 39, 46 a 48 let. Limberskému je 39 let. Právě devětatřicetiletý muž podle policie na konci srpna chtěl po dvaatřicetiletém muži vrácení peněz, které mu v minulosti údajně dal na nákup výpočetní techniky k těžbě kryptoměn s dohodnutým cílovým výtěžkem. Peníze chtěl vrátit kvůli tomu, že nebyl spokojen s aktuálním výsledkem těžby. Muž ale podle policie vrácení peněz odmítl s tím, že si jeho věřitel může převzít veškerou zakoupenou výpočetní techniku.

Ve druhé polovině září se čtveřice obviněných mužů údajně sešla s dvaatřicetiletým mužem v jedné z karlovarských kaváren. Obviněný muž chtěl znovu do určitého termínu vrátit peníze, mladší muž ale opět nabídl předání koupené techniky. „Následně se měl do sporu vložit sedmatřicetiletý muž, který měl začít dvaatřicetiletému muži vulgárně nadávat a po chvíli ho ohrožovat střelnou zbraní. Poté ho měl zbraní udeřit do horní poloviny těla. Přitom měl po dvaatřicetiletém muži požadovat vrácení finančních prostředků,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Napadený muž musel být ošetřen v nemocnici.

Kriminalisté ve čtvrtek všechny obviněné zadrželi. „Po provedených úkonech byla čtveřice propuštěna a jejich trestní stíhání tedy probíhá na svobodě,“ dodal mluvčí.

Zdroj: čtk

 Nepřehlédněte