Karlovarské kulturní léto nabízí i letos velmi pestrý program

5.8.2022
Roman Kořinek

Potřetí se v Karlových Varech koná léto plné koncertů, workshopů, divadelních představení a dalších zajímavých akcí. Primátorka krajského města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) si pochvaluje nejen návštěvnost akcí, ale i celou dramaturgii, která se v letošním roce lehce změnila.

„Karlovarské kulturní léto nevzniklo proto, abychom do našeho města lákali lidi na jeden večer. Důvodem vzniku tohoto projektu byly dlouhodobé poznámky turistů a lázeňských hostů, že se ve městě nudí. Proto jsme se rozhodli připravit na celé léto program, ze kterého si vybere každý a je to navíc obrovský benefit pro obyvatele našeho města,“ vysvětluje primátorka.

Náklady na akci, která se z největší části koná na náplavce u hotelu Thermal, jsou každoročně čtyři miliony korun a v letošním roce ubylo velkých koncertů a je více divadelních představení.  V příštím roce by navíc mohla v centru lázeňského města zůstat i festivalová šestá kolonáda, které ozvláštnila letošní filmový svátek.

„Je to jedna z úvah a variant jak zajistit, aby například divadelní představení nebylo limitováno počasím. Jít na divadlo a sedět pod deštíkem není jednak příjemné a je de facto nemožné, protože ti v dalších řadách nic nevidí,“ pokračuje dále Andrea Pfeffer Ferklová.

Jako velmi zajímavý považuje primátorka dnešní projekt House Classics Orchestra, což je spojení Dj Chrise Kaufmana s Karlovarským symfonickým orchestrem, které mohli návštěvníci Karlových Varů vidět už vloni a bylo to moc příjemné. Za zmínku určitě stojí i srpnový koncert Marie Rottrové nebo Vojty Dyka, případně divadelní představení Studia Dva Vše o mužích.

„Velmi oblíbené jsou i hrané divadelní prohlídky města a v rámci kulturního léta promítáme dnes a zítra promítáme v areálu koupaliště Rolava,“ dodala primátorka s tím, že Karlovarské kulturní léto skončí zářijovým festivalem Vary září.

Zdroj: vzNepřehlédněte