Karlovarsko vyhrálo zlatý set a postupuje do další fáze Ligy mistrů

14.10.2021
Roman Kořinek

Napínavé a hodně vyrovnané utkání sledovala včera večer slušně zaplněná hala míčových sportů karlovarské KV Arény. Na palubovce se bojovalo o postup do další fáze Ligy mistrů a domácí celek hostil rumunského mistra Arcadu Galati.

Volejbalisté Karlovarska před týdnem v Rumunsku prohráli 2:3 na sety a tak bylo jasné, že pokud chtějí pomýšlet na setrvání v prestižní soutěži, musí soupeře porazit minimálně stejným rozdílem a následně uhrát takzvaný zlatý set. Tomu se ale chtěli Západočeši vyhnout a věřili, že vyhrají větším rozdílem.  Zápas začali hráči Karlovarska tradičně velmi dobře a relativně rychle slavili zisk prvního setu v poměru 25:19. Jenže hosté to nevzdali, dokázali ve druhé sadě bodově odskočit a dotáhli ji do vítězného konce.

Třetí set nejprve vypadal nadějněji pro Karlovarsko, ale v jeho závěru se o něj museli hodně bát. Tato sada byla opravdu velmi zajímavá a hlavně nezvykle dlouhá. Domácí ji vyhráli 32:30 a mohlo se zdát, že se jedná o zlomový moment zápasu. Jenže zlomový zdaleka nebyl. Hráči Galati se nesložili a naopak ve čtvrtém setu dominovali a připravili přítomným divákům pořádné drama.

To mělo hned dva vrcholy. Tím prvním byl z pohledu domácích skvěle sehraný pátý set, ve kterém soupeř znervózněl a domácí se dařilo téměř vše, včetně servisu. Výhra 3:2 na sety ale znamenala, že o postupujícím do další fáze Ligy mistrů rozhodne takzvaný zlatý set neboli mini zápas hraný pouze na jednu sadu do 15 bodů.

Pakliže jsme ale říkali, že Karlovarsko skvěle zvládlo rozhodující pátý set, kdy de facto po celou dobu vedlo, zlatý set byl od začátku vyrovnaný. To ale platilo pouze do stavu 7:7, kdy se domácím podařilo připsat tři body v řadě a získat tak rozhodující náskok. Zlatý set skončil vítězstvím Karlovarska15:10, což znamená jistotu postupu do dalšího předkola prestižní Champions League.