Bolí vás hlava? Karlovy Vary nabízí moderní léčbu

V krajské nemocnici v Karlových Varech zahájilo provoz Centrum diagnostiky a léčby bolestí hlavy. Kromě klasické metody léčby bolestí hlavy nabídne specializované neurologické pracoviště jako jediné v regionu i moderní biologickou léčbu, která se nedávno začala zavádět v České republice.

Nové pracoviště je určené pro pacienty trpící opakovanými četnými ataky migrény nebo závažnými tenzními bolestmi hlavy. „Moderní biologická léčba působí preventivně. Zjednodušeně řečeno je princip takový, že lék blokuje buď přímo receptory pro látku, která je spouštěčem bolesti, nebo dokonce látku samotnou. Díky tomu se u velkého počtu pacientů sníží počet atak bolesti a řadu z nich dokážeme vrátit i do běžného kvalitního života,“ uvedl neurolog a odborný garant nového centra Evgeni D. Kavrakov.

V případě biologické terapie jde o dlouhodobou a nákladnou léčbu, je proto určena pouze pacientům, kteří splňují přísná kritéria, mezi něž patří například četnost atak bolesti. Biologická léčba je aplikována injekčně a je podle Kavrakova vhodná hlavně v nejzávažnějších případech, kdy klasické metody selhávají, případně vedou k závažným nežádoucím účinkům. Navíc dlouhodobé užívání klasických analgetik, především v případě opiátů, může vést k závislostem.

Bolí vás hlava? Cítíte slabost svalů? Pravděpodobně máte lehce dehydratovaný organismus

Závažné formy bolesti hlavy postihují v České republice zhruba 24 tisíc lidí, jen v Karlovarském kraji je pak toto číslo odhadováno na zhruba 500, uvedl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký. Dosud museli lidé za léčbou dojíždět například do Plzně nebo Prahy.

Karlovarské pracoviště léčby bolesti hlavy nebude běžně přístupné pacientům bez žádanky a bez jasné indikace. Podmínkou pro přijetí ke konzultaci a léčbě je doporučení obvodního lékaře nebo ambulantního neurologa. Centrum bude zatím v provozu každé úterý, od léta by se pak mohla ordinační doba rozšířit na dva dny v týdnu.

16.4.2021
Už na konci května se mohou obyvatelé a návštěvníci města těšit na další ročník karlovarského...
12.4.2021
Karlovarský kraj řeší vážný problém ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Hejtman Petr Kulhánek rozhodl o pozastavení...
8.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
6.4.2021
Prudká změna počasí odsunula letošní začátek blokového čištění komunikaci v Karlových Varech. Místo úklidu tak...
1.4.2021
Město Karlovy Vary dnes nechalo vydezinfikovat dočasnou ubytovnu, kde trávili izolaci lidé bez přístřeší nakažení...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
18.3.2021
Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili...
5.3.2021
Pět desítek dětských hřišť a fit parků v Karlových Varech projde důkladnou desinfekcí. Správa lázeňských...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
2.3.2021
Karlovarský kraj, který je extrémně postižený covidem-19, dorazilo 15 tisíc dávek vakcíny od německých zemí....
Reklama