Hotely v Karlových Varech začínají otevírat, některé nabízejí i slevy

Část hotelů v Karlových Varech se ode dneška otevírá. Další plánují otevření v následujících týdnech. Uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru umožní hotelům obsadit větší kapacitu.

Některé hotely nabízejí na první týdny slevy. Karlovarské infocentrum chce proto zintenzivnit propagační kampaň, řekl ředitel Infocentra Karlovy Vary Josef Dlohoš.

„Některé hotely otevírají už dnes, je jich pak pár, které otevírají od 27. května, některé otevírají od 1. června nebo v průběhu prvního červnového týdne. A některé plánují otevření až v průběhu července nebo srpna. Nemají dostatečné rezervace a nevyplatí se jim otevírat prázdné hotely bez rezervací. Tím, že to dlouho stálo a dlouho to bylo nejasné a až nyní se to rozvolnilo, tak si lidé dělali .rezervace až na prázdninové měsíce,“ popsal situaci hotelů v největším lázeňském městě Česka Dlohoš. Očekává, že v prvních týdnech budou silné hlavně víkendy a postupně by se hotely mohly začít plnit.

Rychlejší rozvolnění vládních opatření pro Česko zřejmě odstartuje silnou nabídku hotelů v zemi. Některé karlovarské hotely proto nabízejí na červnové pobyty slevy. Urychlit kampaň chce i infocentrum. „Plánujeme to nyní zintenzivnit. Tento týden a v průběhu června se lidé budou rozmýšlet, kde stráví prázdniny a volné dny. Takže pojede asi pět týdnů intenzivnější kampaň,“ uvedl Dlohoš.

Chybí vám kino? Karlovarské letiště bude promítat

I přes možnost otevřít hotely ale zůstávají některé požadavky na hosty, prokazování negativními testy nebo očkování či proděláním nemoci covid-19. Ve styku se personálem musí hosté i nadále nosit respirátory, zakázané jsou i švédské stoly při stravování. Podle Dlohoše ale tato opatření už nejsou tak omezující, aby návštěvníky odradila. Velká část lidí se už těší na dovolenou a pobyt mimo domov a na nošení respirátoru mezi lidmi si už lidé zvykli, míní Dlohoš.

V loňském roce Karlovy Vary začaly jako jedny z prvních měst nabízet vouchery do hotelů ve městě. Celkem si jich lidé zaregistrovali 4149, což při průměrném počtu 1,8 člověka na voucher představovalo asi 8000 hostů, kteří do města i díky slevě přijeli. Letos už město dotované vouchery nechystá. Jednak stále platí státem dotované vouchery na lázeňské pobyty ve výši 4000 korun při pobytu na nejméně šest dní, a Karlovy Vary chtějí i po krizi zůstat městem s kvalitní nabídkou lázeňských a hotelových služeb na vyšší úrovni a lákat klientelu ochotnou víc utrácet a vracet se.

Dnes, 09:41
Revitalizace zahrady mateřské školy, zateplení budovy městského úřadu a demolice opuštěného domu, to jsou tři...
Dnes, 09:18
Deset a půl kilometru dlouhá trať čeká na příznivce běhání. V centru Sokolova v sobotu...
Včera, 15:30
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:30
Netransparentnost, výjimky a soukromá společnost u kormidla. Opozici v Karlovarském kraji vadí způsob rozdělování peněz...
14.6.2021
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se setkala s velvyslancem Indie v České republice...
11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
9.6.2021
Stavba moderního komplexu má nahradit stávající a zastaralý vstupní prostor na městské koupaliště, kde se...
8.6.2021
Podrobný diagnostický průzkum jednoho z nejvytíženějších mostů v centru krajského města odhalil problémy s pevností...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
Reklama