Ježíšek a komety letos ozdobí vánoční razítko z Božího Daru

Razítko tradiční vánoční pošty z Božího Daru bude mít letos motiv Ježíška a komet. Razítkování vánoční pošty, zasílané z nejvýše položeného města v Česku, začne 1. prosince a potrvá do 23. prosince, informovalo infocentrum v Božím Daru.

Od roku 1994 má ruční vánoční razítko originální výtvarnou podobu. Na vánočním razítku v minulých letech byl například Ježíšek, vánoční hvězda, věnec, kometa a další symboly vánočních svátků.

Vánoční razítko na zásilkách, které se z Božího Daru rozesílají do celého světa jsou i předmětem sběratelství. Každoročně se z Božího Daru odešla stovky kilogramů zásilek, a to i v době, kdy komunikace do značné míry přešla na elektronickou podobu. V loňském roce orazítkovali pracovníci božídarské pošty 341 kilogramů zásilek.

„Pravidelně odesíláme vánoční zásilky s tímto příležitostným razítkem do Německa, Ruska nebo Holandska. Z Božího Daru putují ale pohledy, přání a dopisy také do vzdálených zemí, jako jsou Čína, USA a Austrálie,“ uvedl Marek Smitka z Infocentra Boží Dar.

Už se zase těšíme na Jéééžíška… Dnes už tuhle písničku v rádiu moc neslyšíme, ale když už ano, jedno je jisté – Vánoce jsou tu cobydup…

Také pro vánoční poštu bylo nutno přijmout opatření v souvislosti s pandemií koronaviru. Pracovníci Pošty Partner nosí roušky a se zásilkami a ručním příležitostným razítkem pracují v rukavicích. I na poštu je kvůli omezenému prostoru nutné chodit po jednom.

Pokud chtějí lidé získat dopis orazítkovaný Ježíškem z Božího Daru, musí oznámkovanou zásilku určenou k orazítkování a s vyplněnou cílovou adresou vhodit osobně do Ježíškovy schránky na Božím Daru nebo zaslat v obálce na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62 Boží Dar. Vánoční zásilku pak orazítkují pracovníci Infocentra a Pošty Partner příležitostným vánočním poštovním razítkem a odešlou na požadovanou adresu.

vera/čtk

Dárky, koledy nebo zlaté prasátko. Co dalšího ještě patří k 24. prosinci?

Dnes, 13:59
Pět desítek dětských hřišť a fit parků v Karlových Varech projde důkladnou desinfekcí. Správa lázeňských...
Dnes, 10:28
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
2.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
2.3.2021
Karlovarský kraj, který je extrémně postižený covidem-19, dorazilo 15 tisíc dávek vakcíny od německých zemí....
1.3.2021
Horské město Boží Dar na Karlovarsku uzavřelo kvůli turistům silnici vedoucí na nejvyšší vrchol Krušných...
1.3.2021
Okres Cheb je už týdny v problémech, nemocnice je před kolapsem pod náporem pacientů s covid-19....
24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
3.2.2021
Karlovy Vary budou vozit seniory na očkování i do Chomutova. Město tak vyhoví zájemcům, kteří...
Reklama