Ježíšek a komety letos ozdobí vánoční razítko z Božího Daru

Razítko tradiční vánoční pošty z Božího Daru bude mít letos motiv Ježíška a komet. Razítkování vánoční pošty, zasílané z nejvýše položeného města v Česku, začne 1. prosince a potrvá do 23. prosince, informovalo infocentrum v Božím Daru.

Od roku 1994 má ruční vánoční razítko originální výtvarnou podobu. Na vánočním razítku v minulých letech byl například Ježíšek, vánoční hvězda, věnec, kometa a další symboly vánočních svátků.

Vánoční razítko na zásilkách, které se z Božího Daru rozesílají do celého světa jsou i předmětem sběratelství. Každoročně se z Božího Daru odešla stovky kilogramů zásilek, a to i v době, kdy komunikace do značné míry přešla na elektronickou podobu. V loňském roce orazítkovali pracovníci božídarské pošty 341 kilogramů zásilek.

„Pravidelně odesíláme vánoční zásilky s tímto příležitostným razítkem do Německa, Ruska nebo Holandska. Z Božího Daru putují ale pohledy, přání a dopisy také do vzdálených zemí, jako jsou Čína, USA a Austrálie,“ uvedl Marek Smitka z Infocentra Boží Dar.

Už se zase těšíme na Jéééžíška… Dnes už tuhle písničku v rádiu moc neslyšíme, ale když už ano, jedno je jisté – Vánoce jsou tu cobydup…

Také pro vánoční poštu bylo nutno přijmout opatření v souvislosti s pandemií koronaviru. Pracovníci Pošty Partner nosí roušky a se zásilkami a ručním příležitostným razítkem pracují v rukavicích. I na poštu je kvůli omezenému prostoru nutné chodit po jednom.

Pokud chtějí lidé získat dopis orazítkovaný Ježíškem z Božího Daru, musí oznámkovanou zásilku určenou k orazítkování a s vyplněnou cílovou adresou vhodit osobně do Ježíškovy schránky na Božím Daru nebo zaslat v obálce na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62 Boží Dar. Vánoční zásilku pak orazítkují pracovníci Infocentra a Pošty Partner příležitostným vánočním poštovním razítkem a odešlou na požadovanou adresu.

vera/čtk

Dárky, koledy nebo zlaté prasátko. Co dalšího ještě patří k 24. prosinci?

12.5.2021
Hejtman Petr Kulhánek uzavřel smlouvu na poskytování poradenských a konzultačních služeb v oblasti zdravotnictví s...
10.5.2021
V centru Karlových Varů se opět otevřela většina obchodů i stánků se suvenýry. A to...
7.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
7.5.2021
Vládnoucí koalici Karlovarského kraje stačilo jen pár měsíců na to, aby porušila snad všechny zásady...
5.5.2021
Výběrová řízení bývají mnohdy terčem kritiky a spekulací ze strany opozice. Někdy bývají zrušena, jindy...
3.5.2021
„Zastupitelé děkují všem, kteří pomáhali a pomáhají bojovat proti pandemii,“ tak zní oficiální díky od...
27.4.2021
Vestavba koncertního sálu do Císařských lázní v Karlových Varech stále rozděluje krajské zastupitelstvo. Zatímco vedení...
21.4.2021
Karlovarský kraj si bez výběrového řízení najal společnost AQE, která má kraji vyjednat alokaci peněz...
16.4.2021
Už na konci května se mohou obyvatelé a návštěvníci města těšit na další ročník karlovarského...
12.4.2021
Karlovarský kraj řeší vážný problém ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Hejtman Petr Kulhánek rozhodl o pozastavení...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
Reklama