Karlovarsko využilo práva a bude hrát elitní volejbalovou soutěž

Karlovarsko bude zastupovat český volejbal v Lize mistrů. Západočeši využili práva, které v nedohrané sezoně kvůli koronaviru měli coby vedoucí tým neúplné tabulky. Ženské extralize v době přerušení sezony dominovaly brněnské Šelmy, ty se však zřejmě nepřihlásí. Jejich místo v Lize mistryň by v tom případě zabrala Olomouc.

Karlovarsko si zopakuje účinkování v elitní klubové soutěži po dvou letech. „Chtěli bychom mít sportovně trošičku větší ambice, než jsme měli v prvním ročníku, kdy jsme se rozkoukávali a moc jsme toho neuhráli,“ řekl předseda klubu Jakub Novotný České televizi.

V sezoně 2018/19 v konkurenci italských gigantů Civitanovy s Modenou a polského Kedzierzynu nezískal karlovarský tým v šesti zápasech ani set. V minulém ročníku hrály Ligu mistrů České Budějovice a ve skupině vybojovaly dvě vítězství (nad Fenerbahce).

Domácí extraliga byla ukončena v polovině března po předposledním kole základní části, na druhé české Budějovice mělo Karlovarsko náskok pěti bodů. V ženské soutěži se stihla dlouhodobá část odehrát, Olomouc na vedoucí Šelmy ztrácela šest bodů. Vedení svazu rozhodlo, že letos se titul udělovat nebude. Nárok na start v LM tak měl nejvýše postavený tým v době ukončení soutěže.

Extraligu žen vedly brněnské Šelmy s pouhými dvěma porážkami. „Řešíme tuto možnost, ale převažuje více negativ než pozitiv,“ řekl manažer klubu Martin Gerža. „Jen zalistovací poplatek je 30 000 eur (820 000 korun) a jeho rentabilita je až při postupu ze skupiny. Museli bychom navýšit rozpočet o tři až čtyři miliony, což je v současné koronavirové době skoro nemožné,“ doplnil.

Ochranné prostředky za 17 milionů. V Karlovarském kraji bude zásoba na měsíc

Dalším aspektem je složení kádru, kde převažují zaměstnané hráčky a matky dětí. A vložit jim do kalendáře šest těžkých zápasů se třemi výjezdy po Evropě by se také nesetkalo s nadšením. „Spíš naopak, mohlo by to mít devastační účinek,“ míní Gerža.

Loňské domácí šampionky z Olomouce mají o Ligu mistryň zájem a s novým kádrem, tvořeným převážně z cizinek, pomýšlejí na úspěch. Evropská volejbalová konfederace dosud neoznámila formát nového ročníku LM. Oba čeští zástupci by ale měli mít účast v hlavní soutěži jistou.

vera/čtk

Včera, 17:48
Provoz letecké záchranné služby v Ústí nad Labem stojí ročně desítky milionů korun. Náklady se...
6.8.2020
Ostrov na Karlovarsku plánuje na místním hřbitově obnovit devět hrobů významných osobností města. Půjde zejména...
6.8.2020
V sokolovském zámku se od září uvolní prostory, kde dosud sídlila městská knihovna. V současné...
5.8.2020
Výrobce hudebních nástrojů Strunal - Schönbach v Lubech na Chebsku končí. Firma, která prodávala smyčcové...
4.8.2020
Rychlovlak pendolino by mohl od začátku září jezdit až do Karlových Varů. Předběžně se na...
2.8.2020
Cheb začne v srpnu se stavbou první části cyklostezky na Dřenici. Úpravy podjezdu pod viaduktem...
1.8.2020
Památky a turistické cíle v Karlovarském kraji měly kvůli koronaviru na jaře velké výpadky v...
29.7.2020
V Chebu zahájila provoz společnost TFS International, která se zabývá tříděním a recyklací oděvních ramínek....
29.7.2020
Společnost Sokolovská uhelná a. s. (SUAS) ukončí v srpnu provoz tlakové plynárny ve Vřesové. Firma...
29.7.2020
Karlovarský kraj dá letos na údržbu přírodních památek a rezervací čtyři miliony korun. Kraj se...
Reklama