Karlovy Vary se nyní zaměří na cizince, na Čechy kampaň zabrala

Kampaň na oživení cestovního ruchu v Karlových Varech zaměřená v první fázi na české klienty zabrala, řekla dnes primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Podle ní pomohly slevové vouchery, nabídka kulturního léta i výhodná karta na slevy v památkových objektech a dopravě. Město se chystá dál propagovat město a lákat klienty ze zahraničí, hlavně z Německa a zemí bývalého Sovětského svazu.

Lázeňské město, které tvrdě zasáhla opatření proti šíření koronaviru, dalo na záchranu cestovního ruchu, na kterém je do značné míry závislé, 50 milionů korun. Z toho deset milionů šlo na vouchery.

„K dnešnímu dni jich máme prodaných 2680 z 3250 vydaných, to znamená v hodnotě 6,4 milionu korun. Když byly vypuštěny do oběhu státní vouchery, tak jsme ty pětitisícové převedly na ty krátkodobější, které jsou za 2500, protože lidé jezdí do Karlových Varů zatím hlavně na ty krátkodobé pobyty,“ řekla Pfeffer Ferklová.

Velký zájem mají turisté i o Karlovy Vary Region Card. Nyní se prodává v nejlevnější variantě jen za 100 korun a umožňuje využít výrazné slevy v MHD a na vstupech na památky a další kulturní zařízení v celém regionu.

Malý zájem naopak mají turisté o nabídku města umístit při pobytu v Karlových Varech děti na příměstské tábory. Podle primátorky zjevně rodiče, pokud jedou na dovolenou s dětmi, chtějí trávit čas s nimi.

Další místa po těžbě uhlí se v Karlovarském kraji upraví

Nyní začíná lázeňské město cílit reklamu na Němce a občany zemí bývalého Sovětského svazu, kteří tvořili až do koronavirové krize významnou část místní klientely. Právě bohatí zákazníci z ciziny zatím ve městě chybí a některé luxusní hotely tak raději ještě svůj provoz i přes to, že už to podmínky umožňují, neotevřely.

Karlovy Vary postihl koronavirus v několika směrech. Zhruba 120 hotelů a lázeňských domů bylo na tři měsíce zcela uzavřeno. Letošní ročník zrušil i Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který na počátku července obvykle vyprodal karlovarské hotely a městu a okolí přinášel 150 až 200 milionů na tržbách. I kvůli tomu měl okres Karlovy Vary v červnu třetí nejvyšší nárůst nezaměstnanosti ze všech okresů v zemi. Významná část místních obyvatel pracuje v lázeňství a cestovním ruchu. Aktuálně má Karlovarsko podíl nezaměstnaných 5,2 procenta a očekává se, že nezaměstnanost poroste.

vera/čtk

Vouchery běží úspěšně a zaplňují kapacity. Ve Františkových Lázních zabraly

Dnes, 14:20
Karlovarský hotel Thermal chce navenek vypadat tak, jako v roce 1977.
Včera, 10:10
Karlovarští radní doporučili prodat přímému zájemci pozemky v těsné blízkosti lázeňského centra. Rozhodli se tak...
1.12.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
1.12.2020
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech zvýší v roce 2021 cenu vodného a stočného v průměru...
1.12.2020
Autobusovou linkovou dopravu na Teplicku bude od prosince příštího roku provozovat společnost ČSAD Slaný. Desetiletou smlouvu...
1.12.2020
Karlovarský kraj stále nemá zvolené vedení. Ani čtvrté pokračování ustavujícího zasedání zastupitelstva neskončilo jeho volbou....
30.11.2020
Sesuvem poškozená trať mezi Dalovicemi a Hájkem na Karlovarsku by měla začít opět sloužit zřejmě...
29.11.2020
Vánoční trhy v Karlovarském kraji se letos budou odehrávat v nezvyklých podmínkách. Budou bez koncertů...
28.11.2020
Razítko tradiční vánoční pošty z Božího Daru bude mít letos motiv Ježíška a komet. Razítkování...
10.11.2020
Hrady a zámky v Karlovarském kraji i přes zkrácenou sezonu zaznamenaly dobrou návštěvnost. Hlavním důvodem...
2.11.2020
Karlovarský kraj pokračuje v přípravě první etapy rozvoje Karlovarské krajské nemocnice. Záměrem je vybudovat nové...
Reklama