Lázně zatím jen pro pacienty. Musí mít ale dostatečný počet klientů

Lázně mohou od pondělí opět začít přijímat pacienty na léčebnou rehabilitační péči. Podle prezidenta Svazu léčebných lázní a ředitele Lázní Jáchymov Eduarda Bláhy ale reálně ještě nějakou dobu potrvá, než budou moct lázně opět otevřít. A pokud ano, tak ve velmi omezeném režimu, řekl.

„Jsou to zatím jen pacienti, žádná jiná, hotelová, wellnessová služba zatím možná není. Takže je to jen pro některá zařízení a v omezeném rozsahu. A protože v podstatě nová poptávka po lázních nyní neexistuje a nikdo to nečekal, že to půjde takto rychle. Jediné, co budeme dělat, je, že budeme sahat po návrzích (na léčebnou péči), které máme a které byly odložené, a budeme s těmi lidmi domlouvat, kdy přijedou. Určitě neotevřeme kvůli jednomu nebo dvěma lidem,“ řekl Bláha.

Lázně, které jsou už měsíc zavřené a zaměstnanci jsou v lepším případě doma v režimu překážky v práci, musí připravit obnovení provozu, stáhnout některé zaměstnance zpět a domluvit dostatečný počet klientů. Podle Bláhy by tak možná první klienti mohli začít přijíždět na počátku května.

Podle vládních nařízení musí lázně zatím ubytovávat klienty v jednolůžkových pokojích, při stravování musí zachovávat dostatečný odstup a na léčebných procedurách musí být maximálně pět lidí včetně zdravotnického pracovníka.

Podle Bláhy ale potrvá několik měsíců, kdy budou lázně v hlubokém kurzarbeitu. „Pár lidí bude pracovat, zbytek pracovat nebude, a důležité bude, aby podpora ze strany státu byla i poté, co nám stát zruší opatření, která nás omezovala,“ uvedl Bláha.

Díky reorganizaci by byl zachován provoz výrobce hudebních nástrojů. Rozhodne soud

Povolení přijímat klienty se zatím vztahuje pouze na lůžkovou lázeňskou léčebnou péči. Například v Jáchymově mají takových lůžek zhruba 700. Při dodržení podmínky jednoho pacienta na pokoji by tak lázně teoreticky mohly přijmout až 350 lidí. Jenže podle Bláhy reálně půjde o desítky a bude úspěch, pokud na konci května půjde o dvě stovky pacientů.

Pro lázně, zejména v Karlovarském kraji, které představují asi dvě třetiny lázeňské kapacity v Česku, je ale důležité i otevření hranic pro lázeňské hosty. Kdy se tak stane, je zatím nejasné.

vera/čtk

24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
23.2.2021
Ve 183 případech policisté za poslední den neumožnili cestu z nebo do uzavřených okresů Cheb...
22.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
22.2.2021
Původní chebské letiště bylo po vzniku samostatného Československa v roce 1918 jediným funkčním letištěm na...
12.2.2021
Na Chebsku se znovu objevily slabé otřesy země. Pokračuje tak zemětřesný roj, který začal už...
11.2.2021
Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam...
10.2.2021
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Lékařskou posilu...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
10.2.2021
Před sedmdesáti lety došlo na železniční trati z Chebu do Aše k jedné z nejpodivnějších...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
Reklama