Motivační systém pro dovolenou v Česku. Pomůže českým lázním?

Ministerstvo pro místní rozvoj chystá podle premiéra Andreje Babiše (ANO) opatření k podpoře cestovního ruchu. Babiš to uvedl v odpovědi na dopis Karlovarského kraje upozorňující na kritickou situace v lázeňství. „Zejména se bude jednat o opatření na oživení domácího cestovního ruchu Dovolená v Česku, tedy o státem podporované příspěvky na dovolenou v České republice,“ citoval z dopisu hejtman Petr Kubis (ANO).

Ministryně Klára Dostálová (ANO) již dříve uvedla, že její ministerstvo řeší pomoc celému odvětví cestovního ruchu, na který má pandemie nejhorší dopad, a to včetně lázeňství. Jako příklad státní pomoci uvedla poukázky na dovolenou v ČR. Mělo by jí o motivační systém, který firmám umožní nabídnout zaměstnancům dárkové rekreační poukázky na tuzemskou dovolenou. Na poukázkách by se finančně podílel stát, firma i zaměstnanec. Bližší údaje, například podíl zainteresovaných na této pomoci či jak je práce na projektu daleko, neuvedla

Babiš podle Kubise v dopise napsal, že se také upraví Národní program podpory cestovního ruchu v regionech a program se prodlouží do roku 2022, přičemž bude rozdělen na marketingovou i investiční část. Babiš v dopise zmínil také další formy podpory – nízkoúročené úvěry s prodlouženou splatností nebo intenzivní marketingovou podporu cestovního ruchu ve spolupráci s agenturou CzechTourism a regiony.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví Martin Novotný uvedl, že znovuotevřením lázní se úřad intenzivně zabývá, jasno by mělo být v řádu dní.

Rozměry malý, ale pro dopravu velmi důležitý most. V Karlových Varech provedou zátěžové zkoušky

Lázně, které jsou od poloviny března uzavřené a nemají zatím daný ani předběžný termín, kdy by mohly otevřít, se potýkají i s uzavřenými hranicemi. Lázeňská péče, známá po celém světě, z velké části závisela na samoplátcích z ciziny. Ministerstvo financí uvedlo, že podporuje brzké obnovení běžného fungování ekonomiky, otevření hranic je ale podle něj rozhodnutím Ústředního krizového štábu vycházející z doporučení odborníků a epidemiologů ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví.

Podle představitelů lázní ani po ukončení mimořádných opatření nezačnou lázně fungovat ze dne na den. Udržet odborný personál tak pro lázeňské společnosti bude bez státní pomoci neřešitelný problém. Na vládu, premiéra i ministerstva se už obrátila se žádostí o pomoc lázeňská města, provozovatelé lázní i Karlovarský kraj. Na konkrétní návrhy lázní ale zatím ministerstva nereagovala.

vera/čtk

Včera, 11:20
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
23.2.2021
Ve 183 případech policisté za poslední den neumožnili cestu z nebo do uzavřených okresů Cheb...
22.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
22.2.2021
Původní chebské letiště bylo po vzniku samostatného Československa v roce 1918 jediným funkčním letištěm na...
12.2.2021
Na Chebsku se znovu objevily slabé otřesy země. Pokračuje tak zemětřesný roj, který začal už...
11.2.2021
Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam...
10.2.2021
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Lékařskou posilu...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
10.2.2021
Před sedmdesáti lety došlo na železniční trati z Chebu do Aše k jedné z nejpodivnějších...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
Reklama