Na Karlovarsku se otevřely obchody se suvenýry. Už chybí jen turisté

V centru Karlových Varů se opět otevřela většina obchodů i stánků se suvenýry. A to i přesto, že se cestovní ruch v lázeňském městě zatím neobnovil, hotely zůstávají zavřené a v ulicích chybí značná část turistů.

Provoz dnes opět zahájil například obchod se suvenýry v návštěvnickém centru Becherovka. I přes stále uzavřené návštěvnické centrum zavítalo do firemní prodejny dopoledne několik lidí. Podle manažerky centra Lady Naidrové chystají centrum otevřít 18. května.

„Měli jsme více než pět měsíců zavřeno. Rozjezd bude asi hodně hodně pomalý, vzhledem k tomu, že jsou ještě omezení pro Německo, pro zahraniční turistiku. Uvidíme tedy spíš až v létě, jak se budou uvolňovat opatření,“ řekla Naidrová.

Loni v létě zaznamenalo návštěvnickém centrum velký zájem českých turistů. „Složení návštěvníků loni se hodně změnilo, dá se říct, že máme 60 procent českých návštěvníků, 20 procent německých a zbytek ostatní. Dříve jsme měli více než 60 procent zahraničních turistů,“ uvedla manažerka.

Karlovarsko vede v nezaměstnanosti. Sezonní práce by mohly problém snížit

Naopak obchody s luxusní módou na nábřeží Jana Palacha u hotelu Thermal zůstaly ve většině zavřené. Otevřeno měla dnes prodejna s lázeňskou kosmetikou, prodavačka Mariya Cherevkova ale uvedla, že zákazníci, z nichž převážná část jsou zahraniční turisté, chybí.

Stejný majitel prodejny s kosmetikou vlastní také sousední obchod s porcelánem, sklem a luxusními suvenýry. Ten ale zůstal dnes zavřený. „Musí se platit náklady na energie a na zaměstnance, a to pak nemá smysl, jsme na nule,“ řekla Cherevkova.

Majitel prostory obou obchodů vlastní, nemusí proto platit drahé nájmy. „Lituju těch, kteří tu platí nájem, tak to teď momentálně nemá vůbec žádný smysl. Máme zkušenost z minulého roku, když byly otevřeny evropské hranice, tak to bylo lepší, jezdili sem hlavně Němci, Švýcaři nebo Francouzi. Teď není nic, obchody s oblečením tu zůstávají zavřené,“ uvedla prodavačka.

U Mlýnské kolonády, kde je jeden z nejdražších nájmů ve městě, dnes začaly prodávat suvenýry dva stánky z pěti. Prodejci vystavené suvenýry, jako například nádobky na minerální prameny, čistili a připravovali, stánky ale byli dopoledne bez zákazníků. Obchody se značkovým oblečením, obuví nebo doplňky zejména pro zahraniční turisty tam zůstaly uzavřené. Některé prostory, kde kdysi bývala prodejna s módou, byly dnes prázdné.

hpl/ČTK

Včera, 08:40
Patnáct milionů korun. To je částka, kterou by musela radnice investovat do rekonstrukce mnoho let...
Včera, 06:59
Vedení radnice dostalo od obyvatel několik upozornění, že se v okolí jejich obydlí pohybuje větší...
16.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
16.6.2021
Revitalizace zahrady mateřské školy, zateplení budovy městského úřadu a demolice opuštěného domu, to jsou tři...
16.6.2021
Deset a půl kilometru dlouhá trať čeká na příznivce běhání. V centru Sokolova v sobotu...
15.6.2021
Netransparentnost, výjimky a soukromá společnost u kormidla. Opozici v Karlovarském kraji vadí způsob rozdělování peněz...
14.6.2021
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se setkala s velvyslancem Indie v České republice...
11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
9.6.2021
Stavba moderního komplexu má nahradit stávající a zastaralý vstupní prostor na městské koupaliště, kde se...
Reklama