Nemocnicím poskytují dary desítky lidí. Sokolovská uhelná darovala milion korun

Společnost Sokolovská uhelná podpořila finančním darem jednoho milionu korun Karlovarskou krajskou nemocnici (KKN). Ta je podle nich klíčovým zdravotnickým zařízením v regionu, které nese hlavní nápor boje s epidemií onemocnění covid-19. Společnost to dnes uvedla na facebooku. Nemocnicím v regionu poskytují dary i další desítky lidí, spolků, firem či organizací. V Karlovarském kraji bylo v úterý 169 potvrzených případů onemocnění.

„Chceme pomoci tam, kde je to nejvíc potřebné. V Karlovarské krajské nemocnici se soustředí akutní péče o nejtěžší případy nákazy koronavirem, a to s sebou nese také obrovské náklady ze strany nemocnice i úsilí ze strany personálu. Finanční dar naší společnosti je tak jednou z mála možností, jak můžeme nemocnici alespoň částečně ulevit v zátěži, kterou nese,“ uvedl místopředseda dozorčí rady Sokolovské uhelné Jaroslav Rokos. Ke společnosti se navíc připojilo i Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné, které daruje nemocnici dalších 150 000 korun.

„Pro naši nemocnici jde o významnou pomoc, obzvláště v těchto dnech,“ řekla předsedkyně představenstva KKN Jitka Samáková. V důsledku globální situace totiž cena některého zdravotnického materiálu vzrostla až dvacetinásobně. Nemocnice přitom zajišťuje, mimo jiné, vedle péče o nemocné, také testování na území celého kraje. „Darovanou částku tak v plném rozsahu použijeme na nákup ochranných prostředků pro zaměstnance nemocnice jak na odděleních, tak na testovacích místech. Velmi si této pomoci vážíme,“ dodala.

Řada akcí nebude. Kde bude kraj hledat finance

V nemocnici v Karlových Varech je jediné infekční oddělení v kraji. Oddělení má 20 lůžek v deseti pokojích a je schopné se postarat i o pacienty s vážnějším průběhem nemoci. Disponuje také 24 plicními ventilátory. Aktuálně je v karlovarské nemocnici podle mluvčího KKN Vladislava Podrackého pět nakažených pacientů.

vera/čtk

24.9.2020
V Chebu začala stavba první části cyklostezky na Dřenici. Úpravy omezí dopravu na Vrázově ulici,...
23.9.2020
Města v Karlovarském kraji i kraj postupně ruší kvůli zhoršující se epidemii koronaviru kulturní akce...
20.9.2020
Základní školy v Karlovarském kraji jsou na případnou distanční výuku připraveny. Z prostředků ministerstva školství,...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
8.9.2020
Správa železnic v Karlovarském kraji pokračuje v opravách nádražních budov. Letos by se měly opravit...
1.9.2020
Sklizeň základních obilovin a řepky v Karlovarském kraji končí, zbývají sklidit poslední hektary obilovin. Výnosy...
1.9.2020
Cheb vyčlení pět milionů korun na takzvaný participativní rozpočet i pro příští rok. Občané tak...
31.8.2020
Vedení Karlových Varů rozhodlo, že nebude prodávat sanatorium Trocnov. O koupi má opakovaně zájem současný...
28.8.2020
Karlovarský kraj dokončuje stavbu lávky přes řeku Ohři u Svatošských skal. Nový most v oblíbeném...
25.8.2020
Karlovarský kraj letos zvýšil dotace na obnovu lesů. Ze svého rozpočtu vyčlenil šest milionů korun,...
Reklama