Opět se otevřela Vřídelní kolonáda. Opravy ale pokračují

V Karlových Varech se po uvolnění protikoronavirových opatření znovu otevřela pro veřejnost Vřídelní kolonáda. Kvůli probíhající rekonstrukci se ale lidé i nadále nedostanou do vřídelního sálu. Celý objekt byl kvůli vládním nařízením uzavřen od 13. března.

Znovu volně přístupná jsou pítka s vývěrem Vřídla, obnoven bude i prodej suvenýrů. Zatím ale funguje jen několik prodejních stánků. Zákazníků totiž zatím moc není a po dnešním otevření kolonády v 10.00 hodin bylo návštěvníků jen několik. I nadále zůstává uzavřená hala s vývěrem nejznámějšího karlovarského pramene, která prochází rekonstrukcí.

Podle náměstka primátorky Karlových Varů Petra Bursíka (ODS) práce na opravách havarijního stavu kolonády pokračují, ale termín dokončení se zřejmě protáhne, a to až do příštího roku. Původně město chtělo dokončit opravy do zahájení letošní sezony.

„Opravená je střešní konstrukce, nosná konstrukce podhledu a je instalován nový pohled. Je odstraněno prostorové lešení a proběhlo výběrové řízení na odstranění a zhotovení nové konstrukce mezi suterénem a vřídelní halou,“ popsal Bursík. Město také zadalo zpracování posudků na stav skleněného jehlanu nad kolonádou. Právě zadávání zakázek výběrovým řízením podle Bursíka termíny dokončení oprav prodlužuje.

Památky ve státní správě zahajují se zpožděním letošní návštěvnickou sezonu

Vřídelní kolonáda je na rozdíl od dalších karlovarských kolonád uzavřená budova. Prameny v ostatních kolonádách byly pro veřejnost uzavřeny od 1. dubna a znovu zpřístupněny už 27. dubna. Počet lázeňských hostů je ale vzhledem k uzavření hranic a tomu, že až do dnešního dne mohly lázeňské domy ubytovávat jen klienty na komplexní lázeňskou léčbu hrazenou zdravotními pojišťovnami, minimální.

vera/čtk

5.3.2021
Pět desítek dětských hřišť a fit parků v Karlových Varech projde důkladnou desinfekcí. Správa lázeňských...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
2.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
2.3.2021
Karlovarský kraj, který je extrémně postižený covidem-19, dorazilo 15 tisíc dávek vakcíny od německých zemí....
1.3.2021
Horské město Boží Dar na Karlovarsku uzavřelo kvůli turistům silnici vedoucí na nejvyšší vrchol Krušných...
1.3.2021
Okres Cheb je už týdny v problémech, nemocnice je před kolapsem pod náporem pacientů s covid-19....
24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
3.2.2021
Karlovy Vary budou vozit seniory na očkování i do Chomutova. Město tak vyhoví zájemcům, kteří...
Reklama