Podnikatelé v Karlových Varech budou mít slevu za předzahrádky

Karlovy Vary pomohou podnikatelům slevami na poplatcích. Méně zaplatí za předzahrádky nebo za nájem v městských prostorách. U některých poplatků také město posunulo splatnost. Slevy na poplatcích by měly znamenat pro městu ztrátu asi 17 milionů na příjmech.

„V období 1. června do 31. prosince se snižuje poplatek za užívání veřejného prostranství pro stánky ze 100 Kč na 50 Kč za metr čtverečný a den v lázeňském a obchodně-správním centru města a z 80 na 40 Kč v ostatních částech města. U předzahrádek se sníží poplatek z 10 korun v centru a sedmi korun ve zbytku města na jednu korunu za metr čtverečný a den,“ popsal mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Město v tomto období také promine část nájemného ve výši 50 procent podnikatelským subjektům na základě jejich písemné žádosti, a to za podmínek, že jejich podnikatelská činnost byla negativně ovlivněna protiepidemickými opatřeními a žadatel nebude při podání žádosti dlužit na nájemném.

Už dříve lázeňské město v reakci na nařízená opatření vlády prodloužilo o tři měsíce splatnost poplatku ze psa pro obyvatele a poplatku za užívání veřejného prostranství pro předzahrádky a poplatku z pobytu.

Soutěž ohňostrojů v Sokolově letos nebude

U poplatku za vjezd do lázeňské zóny mohli držitelé dlouhodobých povolení tyto vrátit, a buď požádat o vrácení poměrné části, pokud už povolení nebudou chtít využívat, nebo si je podle potřeby opět později vyzvednout s tím, že se platnost jejich povolení prodlouží o tolik dnů, kolik jej nevyužívali.

Město také nabízí možnost odkladu plateb nájemného za měsíce březen až květen, nájemce ho může bez sankcí zaplatit později, nejpozději do konce roku 2020.

vera/čtk

Dnes, 12:10
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se setkala s velvyslancem Indie v České republice...
11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
10.6.2021
Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
9.6.2021
Stavba moderního komplexu má nahradit stávající a zastaralý vstupní prostor na městské koupaliště, kde se...
8.6.2021
Podrobný diagnostický průzkum jednoho z nejvytíženějších mostů v centru krajského města odhalil problémy s pevností...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
7.6.2021
Čtyři kompletně zrekonstruované městské byty nabízela k pronájmu radnice v Ostrově na Karlovarsku. Ta v...
4.6.2021
Webový formulář nebo mobilní aplikace. To jsou dvě cesty, jak mohou obyvatelé Sokolova hlásit nepravosti...
4.6.2021
Cheb letos zmodernizuje a výrazně rozšíří kamerový systém ve městě. Počet kamerových bodů se více...
Reklama