Postupně do běžného provozu. Sklárna Moser začne připravovat i nové kolekce

Karlovarská sklárna Moser se začne po dočasném uzavření výroby vracet k běžnému provozu. Už v pondělí otevře upravenou prodejní galerii v Praze, od 7. května by se měli do provozu vrátit zaměstnanci. informoval o tom mediální zástupce firmy Tomáš Hečko.

Výroba světově známého skla se zastavila kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Firma nyní připravila sérii kroků, kterými se chce postupně dostat do běžného provozu. „Sklárna Moser je tady 163 let. Je jedním z nejdůležitějších podniků českého sklářství. Děláme maximum pro to, abychom přežili současné náročné období a abychom se v nejbližších týdnech opět vrátili k co nejběžnějšímu fungování,“ uvedla spolumajitelka sklárny Kateřina Zapletalová.

Prvním krokem k postupnému oživení bude otevření prodejní galerie firmy na Staroměstském náměstí v Praze v pondělí 27. dubna. Nově upravená prodejní expozice v historických prostorách se zaměří především na českého zákazníka, který si zde bude moci prohlédnout ukázky sklářských kolekcí firmy Moser. Zároveň zde najdou návštěvníci souhrnnou prodejní výstavu děl, které za svou kariéru navrhl pro sklárnu Moser světoznámý sklářský výtvarník Jiří Šuhájek. O otevření dalších prodejních galerií se rozhodne v nejbližších dnech.

Do plného provozu by se měl dostat výrobní závod v Karlových Varech od 7. května. Zatím mají zaměstnanci, kterých má sklárna 250, celozávodní dovolenou. I po dobu omezení výrobního provozu továrna ale udržovala v chodu technologie, například sklářské pece. Bez omezení fungoval také zákaznický servis a bezpečnost sklárny.

Díky reorganizaci by byl zachován provoz výrobce hudebních nástrojů. Rozhodne soud

„Věříme, že v průběhu května znovu otevřeme provoz a postupně začneme, při dodržení nezbytných opatření, opět vyrábět. Přesný časový plán bude záviset na vývoji vládních nařízení,“ uvedla Zapletalová. Pokud to vládní opatření umožní, výroba by se od začátku května měla rozjet v plném rozsahu.

Skláři začnou také už 11. května proces takzvaného vzorování. Za přísných hygienických podmínek začnou připravovat kolekce na druhou polovinu letošního roku a na rok 2021.

Sklárna Moser vyrábí díla z vysoce kvalitního bezolovnatého křišťálu. Značka patří mezi přední české exportéry a reprezentuje českou sklářskou tradici. Moser je členem společenství Comité Colbert, které si klade za cíl udržet a rozvíjet tradiční rukodělnou výrobu luxusních výrobků

vera/čtk

10.11.2020
Hrady a zámky v Karlovarském kraji i přes zkrácenou sezonu zaznamenaly dobrou návštěvnost. Hlavním důvodem...
2.11.2020
Karlovarský kraj pokračuje v přípravě první etapy rozvoje Karlovarské krajské nemocnice. Záměrem je vybudovat nové...
27.10.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
27.10.2020
Farmářské trhy v Karlových Varech budou zatím pokračovat i za zpřísněných podmínek, které nařídila vláda....
25.10.2020
Karlovarský kraj se chystá trojnásobně rozšířit rozsah území přírodní rezervace Chlum u Novosedel na Karlovarsku....
23.10.2020
Města v Karlovarském kraji obnovují dovoz potravin pro seniory, kteří žijí osaměle nebo jsou v...
19.10.2020
V Karlovarském kraji začne ode dneška fungovat druhé zařízení pro pacienty nakažené covidem-19, pro které...
16.10.2020
Pokus o sestavení široké koalice v Karlovarském kraji nevyšel. I nadále se tak o sestavení...
14.10.2020
Podle pověsti přijel 13. září 1349 císař Karel IV. se svou družinou při lovu na...
7.10.2020
Noví učitelé v Karlovarském kraji mohou získat náborový příspěvek. Kraj tím chce pomoci řešit problém...
6.10.2020
Karlovarský kraj pokračuje v přípravě projektů, na které by mohl získat dotace z Fondu spravedlivé...
Reklama