Přípravy na prestižní filmový festival pokračují i přes nouzový stav

Přípravy na letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zatím pokračují i přes zavedená opatření proti šíření koronaviru. Festival by se měl konat od 3. do 11. července. A v to, že se nakonec konat bude, doufá i primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

„Určitě bychom velmi rádi, aby festival proběhl, ale zda je to reálně možné, musí zodpovědět představitelé festivalu. Stejné je to o pozdějším termínu, rozhodnutí není na městě, ale na pořadatelích, a bude mít jistě širší souvislosti i s ostatními filmovými festivaly,“ uvedla Pfeffer Ferklová.

Karlovarský filmový festival patří do prestižní kategorie A, stejně jako festivaly například v Berlíně, Benátkách nebo Cannes. Festival v Cannes, který se měl konat v květnu, už organizátoři kvůli šířící se nákaze odložili, zatím na neurčito.

„Situaci samozřejmě sledujeme a vyhodnocujeme, ale zatím konání Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zůstává v původně ohlášeném termínu a na jeho přípravách pracujeme v rámci možností daných situací. Pokud by došlo k jakýmkoliv změnám, které by si vyžádal aktuální stav spojený s šířením infekce koronaviru v České republice, budeme o nich neprodleně informovat,“ sdělila mluvčí festivalu Uljana Donátová. Dodala, že zatím nebylo stanoven datum, do kdy se musí definitivně rozhodnout o konání nebo nekonání festivalu v původním termínu.

Čestné občanství Karlových Varů dostane pravoslavný duchovní

Podle hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise (ANO) by vedení regionu nemělo problém s posunem termínu, protože jde o prestižní kulturní akci, díky které je kraj v centru pozornosti filmových nadšenců i turistů. „Festival by se však musel konat skutečně až v době, která bude z hlediska šíření koronavirové nákazy naprosto bezpečná, kdy by bylo vyloučeno ohrožení zdraví návštěvníků festivalu, a určitě by se musela velmi důsledně řešit mezinárodní účast,“ uvedl Kubis.

vera/čtk

Dnes, 14:15
Sokolovští radní rozhodli o tom, že sníží, případně zcela prominou nájem podnikatelům, kteří mají pronajaté...
Dnes, 13:41
V Chebu začal sloužit veřejný rouškomat. Umožní lidem zakoupit si za 40 korun dvě roušky....
Dnes, 12:02
Společnost BMW Group Mobility Development Center s. r. o. a Sokolovská uhelná podepsaly smlouvu o...
Dnes, 11:48
Výrobce ochranných pracovních pomůcek, společnost Refil z Karlových Varů, výrazně navýšil v posledních měsících produkci...
Včera, 17:35
Bezdomovci v Chebu mohou využívat stan, který stojí vedle noclehárny farní charity ve Vrázově ulici....
Včera, 16:22
V Lokti na Sokolovsku pracovníci technických služeb pravidelně dezinfikují veřejné prostory kvůli koronaviru. K postřiku...
Včera, 15:55
V areálu chebské nemocnice začalo dnes ráno sloužit druhé odběrové místo na testování nákazy koronavirem...
Včera, 12:34
Od dnešního dne bude zavřená porodnice v Nemocnici Cheb. Důvodem je skutečnost, že se postupně...
31.3.2020
V rámci opatření, která přijala vláda kvůli šíření koronavirové infekce, byl dočasně omezen pohyb pendlerů...
31.3.2020
Do konce dubna chce vedení Chebu připravit souhrn opatření, kterými by město zmírnilo dopady koronavirové...
Reklama