Proč se nepochlubit cizím peřím? Hejtman Kulhánek si přivlastnil náš nápad, zní od opozice

„Zastupitelé děkují všem, kteří pomáhali a pomáhají bojovat proti pandemii,“ tak zní oficiální díky od zastupitelů Karlovarského kraje, které hlásá hejtman Petr Kulhánek. Podle opozice je ale problémem je to, že jeho samotného ani jeho kolegy žádné poděkování nenapadlo a na toto téma nepředložili žádný návrh.

„Byl to bývalý hejtman Petr Kubis, který přišel s návrhem na oficiální poděkování všem lidem, kteří se podíleli na záchraně mnoha lidských životů, pomáhali seniorům, desinfikovali, testovali, očkovali a dělali a dělají mnoho dalších věcí nutných ke zvládnutí složité situace ohledně nemoci covid-19. Těm všem se samozřejmě sluší poděkovat. A děkovat by se jim mělo ještě hodně dlouho,“ konstatuje Jana Mračková Vildumetzová, opoziční zastupitelka a poslankyně Parlamentu ČR.

Smutné ale podle ní je, že když už se s Kubisovým návrhem zastupitelé ztotožnili, tlumočí toto „děkujeme“ ti, kteří si možná na slušné poděkování ani nevzpomněli, ale naštěstí uznali za vhodné ho schválit. Nepotřebovali tento bod předem projednávat, nepotřebovali o něm diskutovat a prostě si lidsky řekli, že je správné poděkovat.

„To samé se ale zdaleka nedá říci o dalších návrzích opozice, které jsou stejně logické a lidsky správné. Navrhovali jsme například z přebytku hospodaření Karlovarského kraje, který jsme naší šetrnou a rozvážnou prací vytvořili v minulých letech, vrátit dotaci jeden milion korun na službu Senior expres, vrátit peníze seniorům v kraji na jejich aktivity, poskytnou dotaci pět milionů korun Karlovarskému symfonickému orchestru nebo dva a půl milionu korun Západočeskému symfonickému orchestru z Mariánských Lázní,“ uvedla dále Mračková Vildumetzová.

Hejtman Kulhánek ale vyzval zastupitele k rozvaze a varoval před možnou diskriminací některých subjektů. „Nahodile se s krajskými financemi nakládat nedá,“ napsal Kulhánek na facebooku a doplnil, že tuto otázku projedná krajské zastupitelstvo 24. května, na které téma komplexně připraví. S tím ale Mračková Vildumetzová nesouhlasí a v průtazích vidí snahu z celé věci získat politický kredit.

Včera, 11:08
Výběrová řízení bývají mnohdy terčem kritiky a spekulací ze strany opozice. Někdy bývají zrušena, jindy...
27.4.2021
Vestavba koncertního sálu do Císařských lázní v Karlových Varech stále rozděluje krajské zastupitelstvo. Zatímco vedení...
21.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
21.4.2021
Karlovarský kraj si bez výběrového řízení najal společnost AQE, která má kraji vyjednat alokaci peněz...
16.4.2021
Už na konci května se mohou obyvatelé a návštěvníci města těšit na další ročník karlovarského...
12.4.2021
Karlovarský kraj řeší vážný problém ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Hejtman Petr Kulhánek rozhodl o pozastavení...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
7.4.2021
V krajské nemocnici v Karlových Varech zahájilo provoz Centrum diagnostiky a léčby bolestí hlavy. Kromě...
6.4.2021
Prudká změna počasí odsunula letošní začátek blokového čištění komunikaci v Karlových Varech. Místo úklidu tak...
1.4.2021
Město Karlovy Vary dnes nechalo vydezinfikovat dočasnou ubytovnu, kde trávili izolaci lidé bez přístřeší nakažení...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
Reklama